Koncerty

Naam (usa) + Tomáš Palucha

Naam (usa) + Tomáš Palucha

redakce | Koncerty | 03.06.2013

Kapely, které vydávají na Tee Pee Records, se od sebe velmi liší, přesto lze vycítit jistou společnou linku. Tou je psychedelický rock, který má minimálně tolik podob, kolik je u Tee Pee kapel. Dalším společným faktorem může být fakt, že kapely z Tee Pee tvoří téměř vždy významnou část line-upu na legendárním festivalu Roadburn. S některými jsme již v Praze měli tu čest, jako např. s Lecherous Gaze (to je ten ostřejší okraj psychedelické hudby), nedávno tu byli Cosmic Dead nebo třeba Kadavar. Kadavar bychom mohli popsat jako vintage psychedelický rock, a to se vším všudy: stářím nástrojů a aparátu, sestřihem protagonistů i jejich oblečením.

U Naam je pro změnu všechno jinak. Tady se hudba transformuje do temného, mystického, až uhrančivého zvuku, který v žádném případě nepůsobí samoúčelně a trapně. Je to ten případ, kdy hudba není žádná póza, ale promyšlená souhra všech nástrojů, které spolu postupují pomalu stále vpřed (anebo vzhůru). Původně tříčlenná kapela z Brooklynu přibrala čtvrtého stálého člena, klávesistu Johnny „Fingers“ Weingartena na natáčení EP The Ballad of the Starchild (2012) a zvuk se od eponymního LP z roku 2009 posunul dále. Stal se mnohem zajímavější a kapela si tak vytváří svůj vlastní, nezaměnitelný sound. Malý vzorek z nové desky Vow, která vychází 4. června a kapela ji s sebou přiveze i na pražskou Sedmičku, si můžete poslechnout tady. Koncert pro Naam otevře kytarová dvojice Tomáš Palucha se svým velmi soustředěným setem. Zároveň máte jedinečnou šanci koupit si právě vydaný split s Unkilled Worker Machine.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Naleť DebbiLove v Náletu

redakce 06.05.2019

Moderní zábavová kapela, takovej recyklovanej jukebox od Zappy po Britney Spears. Zrovna teď přišli na to, že by to mohl být ´nový sentimentalismus´.

Londýnská nadžánrová kapela Housewives

redakce 12.02.2019

Živelné sety během let zpečetily reputaci Housewives jako jedné z nejvýraznějších experimentálních post-punkových kapel v Evropě.

Khoiba, hodně osobní záležitost

redakce 12.02.2019

Každá píseň na albu má svůj vlastní příběh, deska jako celek ovšem bude bez názvu.

Návrat kytaristy a zpěváka Young Widows na místo činu

redakce 12.02.2019

Pattersonův sound se posouvá od noise rocku směrem k melancholickému i hypnotickému zaříkávání.

Psychedelický rock v Kabinetu

redakce 12.02.2019

Obsese v jasných linkách, východní čaro a syntezátorový okultismus. Rezonující nozdry a krk.

Do Bazénu s Korben Dallas

redakce 12.02.2019

Producentem nové nahrávky Korben Dallas je britský hudebník a skladatel Eddie Stevens (Moloko, Sia, Jana Kirschner).

All-star team The Primals

redakce 11.02.2019

V půlce května můžeme vychutnat The Primals na jejich prvním tažení Evropou spolu s mexickým supportem Fumata a Terror Cósmico.

Hudební chuť Manchesteru

redakce 11.02.2019

Ke kapele spojující shoegaze, psychedelic rock a post punk neodmyslitelně patří potemnělá aura a odér cigaret.

Emo je mrtvé, ať žije emo

redakce 08.02.2019

Z Plzně přijede kapela kterou v rámci lineupu můžeme označit za matadory současné české scény.

Gospel of the narozeninový večer Kabinetu Múz

redakce 08.02.2019

Nová sestava a nové skladby Gospel of The Future. Událost jak pro pamětníky, tak pro prozatimní adepty řádu pomalého riffu.