Koncerty

Obscene Society Festival 2013

Obscene Society Festival 2013

redakce | Koncerty | 04.05.2013

Obscene Productions a Insane Society Records slaví osmnáct let, ano, slovy 18! Teda oni by ten festival dělali tak jako tak a tak jako tak by byl dobrý, protože když máte portfolio a vkus, nemůžete to dělat špatně. Takhle se píše selfpromo, takhle ho píšeme my. Obscene Society Festival 2013 se odehraje v pardubické Ponorce prvního června... není to den dětí? No tím spíš. Od šesté večerní.

Tentokrát se nebude sázet na velká zahraniční jména, tedy vládnout bude slovenská scéna. První na seznamu kapel, které přijedou slavit s Barvákem (Insane Society) a Čurbym (Obscene Productions) bude grindcorová legenda Abortion. Polití živou vodou s novým bubeníkem a v hlavách s plánem na nové album zveřejnili na bandzone skladbu z připravovaného splitka s Gride. Abyste věděli, do čeho jdete. Což víte i v případě crust’n’rollové hvězdy Čad, kteří jsou vedle Abortion nebo třeba Roxor jednou z nejaktivnějších kapel současnosti ze slovenské hardcore scény. Jejich poslední samostatné LP Ťažký kov natrhlo zadnice nemálo lidem, ale zatím posledním zásekem v diskografii je splitko právě s Abortion. A když Čad, tak proč ne rovnou Vandali, že ano. Plnohodnotný projekt lidí z Čad rozpoguje punkovou část návštěvníků, kteří se budou moci vybít i na nové vály z připravovaného alba. Poslední slovenskou akvizicí jsou Roxor, kteří to sice mají daleko, ale stejně neúnavně brousí české kluby a festivaly. Skandinávií načichlý käng ve stylu starých Skitsystem / Crude SS. Frustrace a vztek. Roxor už jedou, z Vranova nad Topľou.

Z ničeho nic se v Praze vyskytla smečka, která to prostě a jednoduše v grind core ranku hned všem natřela. Mluvíme o Controlled Existence, což je prasácká verze Insect Warfare smíchaná s punkovou zběsilostí Bloody Phoenix. Slovenská okupace Prahy se vydařila. To Eardelete nabízejí neskutečně masivní a chytlavé riffy, exkluzivně bublající basu, naprosto zničující bicí a nelidské vokály. Lze pouze dodat: Sick, sick, sick. A co ještě? V Písku hardcore ještě neumřelo. Poměrně mladá crust-grindová mašina Mururoa se do Pardubic vydá s kufry plnými splitek s brazilskou rubanicí Baixo Calao. Do té doby si můžete dokola pouštět jejich zářezy na bandzone. Dobrý den.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Naleť DebbiLove v Náletu

redakce 06.05.2019

Moderní zábavová kapela, takovej recyklovanej jukebox od Zappy po Britney Spears. Zrovna teď přišli na to, že by to mohl být ´nový sentimentalismus´.

Londýnská nadžánrová kapela Housewives

redakce 12.02.2019

Živelné sety během let zpečetily reputaci Housewives jako jedné z nejvýraznějších experimentálních post-punkových kapel v Evropě.

Khoiba, hodně osobní záležitost

redakce 12.02.2019

Každá píseň na albu má svůj vlastní příběh, deska jako celek ovšem bude bez názvu.

Návrat kytaristy a zpěváka Young Widows na místo činu

redakce 12.02.2019

Pattersonův sound se posouvá od noise rocku směrem k melancholickému i hypnotickému zaříkávání.

Psychedelický rock v Kabinetu

redakce 12.02.2019

Obsese v jasných linkách, východní čaro a syntezátorový okultismus. Rezonující nozdry a krk.

Do Bazénu s Korben Dallas

redakce 12.02.2019

Producentem nové nahrávky Korben Dallas je britský hudebník a skladatel Eddie Stevens (Moloko, Sia, Jana Kirschner).

All-star team The Primals

redakce 11.02.2019

V půlce května můžeme vychutnat The Primals na jejich prvním tažení Evropou spolu s mexickým supportem Fumata a Terror Cósmico.

Hudební chuť Manchesteru

redakce 11.02.2019

Ke kapele spojující shoegaze, psychedelic rock a post punk neodmyslitelně patří potemnělá aura a odér cigaret.

Emo je mrtvé, ať žije emo

redakce 08.02.2019

Z Plzně přijede kapela kterou v rámci lineupu můžeme označit za matadory současné české scény.

Gospel of the narozeninový večer Kabinetu Múz

redakce 08.02.2019

Nová sestava a nové skladby Gospel of The Future. Událost jak pro pamětníky, tak pro prozatimní adepty řádu pomalého riffu.