Koncerty

Tankard (ger)

Tankard (ger)

maxim | Koncerty | 24.10.2012

Už třicetileté výročí od založení letos slaví kultovní Tankard, kapela, která na začátku osmdesátých let společně s dalšími metalovými pojmy jako Sodom, Destruction, Kreator, Exhumer nebo Assassin stála u zrodu thrashmetalové tsunami, která se přehnala světem. V případě Tankard se také vždy jednalo i o tsunami pivní, protože hlavní inspirací a textovou náplní kapely bylo vždy pivo a radosti spojené s jeho konzumací. Přestože to svádí k domněnce, že z muziky páchne zvětralý pivní odér, desky jako Chemical Invasion nebo The Morning After se mohou rovnat čemukoliv v Evropě a rychlostí i mistrovským kusům žánru jako třeba Reign in Blood. Tankard provází osobitý humor, takže s posledními, velmi dobře přijatými deskami Beast of Bourbon, The Beauty and the Beer a letošní A Girl Called Cerveza se fanouškům dostává nejen thrashingu, ale i odlehčené nálady. Fanoušci Tankardu se namísto následků jaderné války zajímají o ranní kocovinu, na kterou si můžou chutě zadělat na dvou tuzemských koncertech, v pátek 26. v pražském HooDoo, o den později v ostravském Bbaráku.

Na obou koncertech budou Tankard doprovázet čeští thrashmetaloví věrozvěsti Debustrol, jejichž kultovní demo Vyznání smrti už taky přečkalo více než čtvrtstoletí. Jako druhý support a „mladá“ krev se představí na agilním labelu Doomentia records vydávající Lahar. Ti předvedou, že moc dobře chápou techniku osmdesátkového tremolového riffování, jen místo pivního humoru se sází na angažované společenské texty, jak bývalo dobrým pravidlem thrashmetalových kapel zářících na sklonku osmdesátých a úsvitu devadesátých let.

Tankard (ger) + Debustrol + Lahar
26. 10 2012, HooDoo, Praha
27. 10 2012, Bbarák, Ostrava

Pořadatel: Obscure Promotion
Vstup: Vstupenky na oba koncerty jsou k dostání v běžných předprodejních sítích a přímo na místě v klubu v den konání koncertu od 19:00.

Odkazy:
www.obscure.cz
www.hoodooclub.cz
www.barrak.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Naleť DebbiLove v Náletu

redakce 06.05.2019

Moderní zábavová kapela, takovej recyklovanej jukebox od Zappy po Britney Spears. Zrovna teď přišli na to, že by to mohl být ´nový sentimentalismus´.

Londýnská nadžánrová kapela Housewives

redakce 12.02.2019

Živelné sety během let zpečetily reputaci Housewives jako jedné z nejvýraznějších experimentálních post-punkových kapel v Evropě.

Khoiba, hodně osobní záležitost

redakce 12.02.2019

Každá píseň na albu má svůj vlastní příběh, deska jako celek ovšem bude bez názvu.

Návrat kytaristy a zpěváka Young Widows na místo činu

redakce 12.02.2019

Pattersonův sound se posouvá od noise rocku směrem k melancholickému i hypnotickému zaříkávání.

Psychedelický rock v Kabinetu

redakce 12.02.2019

Obsese v jasných linkách, východní čaro a syntezátorový okultismus. Rezonující nozdry a krk.

Do Bazénu s Korben Dallas

redakce 12.02.2019

Producentem nové nahrávky Korben Dallas je britský hudebník a skladatel Eddie Stevens (Moloko, Sia, Jana Kirschner).

All-star team The Primals

redakce 11.02.2019

V půlce května můžeme vychutnat The Primals na jejich prvním tažení Evropou spolu s mexickým supportem Fumata a Terror Cósmico.

Hudební chuť Manchesteru

redakce 11.02.2019

Ke kapele spojující shoegaze, psychedelic rock a post punk neodmyslitelně patří potemnělá aura a odér cigaret.

Emo je mrtvé, ať žije emo

redakce 08.02.2019

Z Plzně přijede kapela kterou v rámci lineupu můžeme označit za matadory současné české scény.

Gospel of the narozeninový večer Kabinetu Múz

redakce 08.02.2019

Nová sestava a nové skladby Gospel of The Future. Událost jak pro pamětníky, tak pro prozatimní adepty řádu pomalého riffu.