Koncerty

Nowa Muzyka 2012

Nowa Muzyka 2012

maxim | Koncerty | 20.08.2012

Polský festival Nowa muzyka má zdánlivou nevýhodu: jeho termín se ustálil až na posledním srpnovém víkendu (ale je to skutečně špatné, unavené datum?) a ani s místem konání to nebylo jednoduché. Po několika ročnících, kdy to zkoušel na pomezí Polska, Česka a Slovenska v Cieszyne (Polském Těšíně), a zřejmě doufal v úrodné trojmezí a tuzemskou základnu (mylně), se vrátil zpátky do postindustriálních katovických prostor. Co se nemění, je nevšední kvalita programu. První ročník a DJ Krush? Olalá. Jmenovitě, za všechny a namátkou: Autechre, Prefuse 73, Jamie Lidell, Amon Tobin, Flying Lotus, Battles, Bonobo nebo Fever Ray. Tohle je sada, které se kdysi přibližoval pražský Sperm a teď se to dá říct už leda o bratislavském Wilsonicu. Srovnáváme-li nesrovnatelné.

Festiwal Nowa Muzyka
23. – 26. srpna 2012
Dolina Trzech Stawów, Katovice, Polsko

Odkazy:
http://www.festiwalnowamuzyka.pl

Line-up:
Hot Chip - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/hot_chip
Beach House - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/beach_house
Chilly Gonzales & Aukso - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/chilly_gonzales
Speech Debelle - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/speech_debelle
Gang Gang Dance - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/gang_gang_dance
Caribou & FourTet Back2Back DJ Set - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/caribou/
http://www.festiwalnowamuzyka.pl/four_tet/
Madlib feat. Freddie Gibbs (MadGibbs) http://www.festiwalnowamuzyka.pl/madlib/
http://www.festiwalnowamuzyka.pl/freddie_gibbs/
ESKMO - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/eskmo/
Ghostpoet - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/ghostpoet/
Jimmy Edgar - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/jimmy_edgar/
Mouse on Mars - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/mouse_on_mars/
The Black Dog - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/the_black_dog/
Michael Mayer - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/michael_mayer/
Chris Clark - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/chris_clark/
Brandt Brauer Frick Ensemble - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/brandt_brauer_frick_ensemble_/
Fuck Buttons - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/fuck_buttons/
The Field - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/the_field/
John Talabot - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/john_talabot/
Sepalcure - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/sepalcure/
L-Vis 1990 - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/l_vis_1990/
DJ Rashad & DJ Spinn - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/dj_rashad__dj_spinn/
Full Crate & Mar - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/full_crate__mar/
Lucy - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/lucy/
Saschienne - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/saschienne/
Rustie - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/rustie/
Scuba - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/scuba/
Kwes.- http://www.festiwalnowamuzyka.pl/kwes/
Morphosis - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/morphosis/
120 Days - http://www.festiwalnowamuzyka.pl/120_days/
The Gaslamp Killer - http://festiwalnowamuzyka.pl/the_gaslamp_killer/
Young Montana? - http://festiwalnowamuzyka.pl/young_montana/
TNGHT (Lunice & Hudson Mohawke) - http://festiwalnowamuzyka.pl/tnght_lunice__hudson_mohawke_/
Lapalux - http://festiwalnowamuzyka.pl/lapalux/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Naleť DebbiLove v Náletu

redakce 06.05.2019

Moderní zábavová kapela, takovej recyklovanej jukebox od Zappy po Britney Spears. Zrovna teď přišli na to, že by to mohl být ´nový sentimentalismus´.

Londýnská nadžánrová kapela Housewives

redakce 12.02.2019

Živelné sety během let zpečetily reputaci Housewives jako jedné z nejvýraznějších experimentálních post-punkových kapel v Evropě.

Khoiba, hodně osobní záležitost

redakce 12.02.2019

Každá píseň na albu má svůj vlastní příběh, deska jako celek ovšem bude bez názvu.

Návrat kytaristy a zpěváka Young Widows na místo činu

redakce 12.02.2019

Pattersonův sound se posouvá od noise rocku směrem k melancholickému i hypnotickému zaříkávání.

Psychedelický rock v Kabinetu

redakce 12.02.2019

Obsese v jasných linkách, východní čaro a syntezátorový okultismus. Rezonující nozdry a krk.

Do Bazénu s Korben Dallas

redakce 12.02.2019

Producentem nové nahrávky Korben Dallas je britský hudebník a skladatel Eddie Stevens (Moloko, Sia, Jana Kirschner).

All-star team The Primals

redakce 11.02.2019

V půlce května můžeme vychutnat The Primals na jejich prvním tažení Evropou spolu s mexickým supportem Fumata a Terror Cósmico.

Hudební chuť Manchesteru

redakce 11.02.2019

Ke kapele spojující shoegaze, psychedelic rock a post punk neodmyslitelně patří potemnělá aura a odér cigaret.

Emo je mrtvé, ať žije emo

redakce 08.02.2019

Z Plzně přijede kapela kterou v rámci lineupu můžeme označit za matadory současné české scény.

Gospel of the narozeninový večer Kabinetu Múz

redakce 08.02.2019

Nová sestava a nové skladby Gospel of The Future. Událost jak pro pamětníky, tak pro prozatimní adepty řádu pomalého riffu.