Koncerty

Testament (usa)

Testament (usa)

redakce | Koncerty | 30.11.2012

Jedna z největších thrashmetalových ikon proslulé americké scény Testament potvrdila na 26. března 2013 svůj pražský koncert. Testament vystoupí v rámci svého připravovaného evropského turné na podporu nové a podle dobrých metalových jazyků „tradičně výborné“ desky nazvané Dark Roots of Earth, ale k ní si ještě něco řekneme.

Testament jsou na scéně ustájení už od roku 1983 a příští rok tedy budou slavit třicet let, neboť za svou ranou éru považují i přímého předchůdce Testamentu, který se jmenoval The Legacy. Testament je z těch mohykánů, kteří nikdy neukončili svoji činnost a stále se probíjejí metalovou hlušinou i úrodnými léty. Jejich skóre jim umožňuje mnohé: deset studiových alb, pět živáků, šest kompilaček a stejný počet singlů. O to zajímavější je, že netěží jen z minulosti a zkamenělých hitů, ale jejich poslední album z letošního léta se dostalo až na dvanáctou pozici v Billboard 200. Poslední číslo? 12 milionů prodaných nosičů. Dark Roots of Earth.

A tak se jmenuje i poslední nahrávka, ladně se pohybující mezi řezavým heavy, svižným thrashem a chvílemi evokující i deathmetalové bažiny, s nimiž si dříve pohrávali. Při poslechu vás maně napadne, že takhle nějak jste si představovali, že by měla znít Metallica v novém tisíciletí, kdyby... Testament nejsou zrovna kapelou, která by alba chrlila, po silných devadesátkách se v první dekádě nového milénia prezentovala pouze dvěma deskami. Jejich předností je však to, že neexperimentují a nelámou si hlavu s progresí. Jejich heavy umí přitlačit, ale nebojí se baladických momentů, aniž by sklouzlo k roztahaným cajdákům, sázejí na ostré riffy i hrubosrstý vokál Chucka Billyho, vyznají se v délce kytarových sól a jejich dávkování. Metalový vesmír v kostce.

Info

Testament se v Praze objeví 26. března a koncert se uskuteční v klubu Nová Chmelnice. Support jim budou dělat kapely (pozor změna!) Dew-Scented a Bleed from Within. Vstupenky jsou již k dostání ve všech běžných předprodejních sítích.

Testament (usa)
support: Shadows Fall + Bleed from Within
26. 3. 2013 20:00
Nová Chmelnice, Praha
www.obscure.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Naleť DebbiLove v Náletu

redakce 06.05.2019

Moderní zábavová kapela, takovej recyklovanej jukebox od Zappy po Britney Spears. Zrovna teď přišli na to, že by to mohl být ´nový sentimentalismus´.

Londýnská nadžánrová kapela Housewives

redakce 12.02.2019

Živelné sety během let zpečetily reputaci Housewives jako jedné z nejvýraznějších experimentálních post-punkových kapel v Evropě.

Khoiba, hodně osobní záležitost

redakce 12.02.2019

Každá píseň na albu má svůj vlastní příběh, deska jako celek ovšem bude bez názvu.

Návrat kytaristy a zpěváka Young Widows na místo činu

redakce 12.02.2019

Pattersonův sound se posouvá od noise rocku směrem k melancholickému i hypnotickému zaříkávání.

Psychedelický rock v Kabinetu

redakce 12.02.2019

Obsese v jasných linkách, východní čaro a syntezátorový okultismus. Rezonující nozdry a krk.

Do Bazénu s Korben Dallas

redakce 12.02.2019

Producentem nové nahrávky Korben Dallas je britský hudebník a skladatel Eddie Stevens (Moloko, Sia, Jana Kirschner).

All-star team The Primals

redakce 11.02.2019

V půlce května můžeme vychutnat The Primals na jejich prvním tažení Evropou spolu s mexickým supportem Fumata a Terror Cósmico.

Hudební chuť Manchesteru

redakce 11.02.2019

Ke kapele spojující shoegaze, psychedelic rock a post punk neodmyslitelně patří potemnělá aura a odér cigaret.

Emo je mrtvé, ať žije emo

redakce 08.02.2019

Z Plzně přijede kapela kterou v rámci lineupu můžeme označit za matadory současné české scény.

Gospel of the narozeninový večer Kabinetu Múz

redakce 08.02.2019

Nová sestava a nové skladby Gospel of The Future. Událost jak pro pamětníky, tak pro prozatimní adepty řádu pomalého riffu.