Koncerty

Uzi & Ari (usa) + M a y e n

Uzi & Ari (usa) + M a y e n

redakce | Koncerty | 28.09.2013

Blíží se podzim a s ním oficiální zahájení činnosti nové promotérské jednotky SKYTH Promotion. Po slavnostním výkopu v podobě koncertu Lymbyc Systym, který proběhne 9. 11. v pražském klubu 007 Strahov, se koncem listopadu vrací na místo činu, aby podzimní chmury rozehnali nefalšovaným indiepopovým večírkem. Po čtyřech letech se na něm zdejšímu publiku opět představí americká skupina Uzi & Ari. Ta v roce 2009 předskakovala na Sedmičce svým krajanům O’Death, tentokrát tu vystoupí v roli hlavních hvězd. Nezasvěceným lze jejich zvuk nejlépe popsat bonmotem „jako kdyby Thom Yorke zpíval s Tunng nebo New Pornographers“.

Jádrem skupiny je zpěvák a multiinstrumentalista Ben Shepard. Rodilého Texasana zavály osud a víra do Salt Lake City ve státě Utah, kde se taky zformovala první podoba souboru. Jeho složení se během let proměňovalo, konstantou však zůstávala Shepardova neobyčejná muzikálnost. Se střídáním členů se měnil i zvuk kapely. Od hlasitého a emocionálně vypjatého indie rocku debutového alba Don’t Leave in Such a Hurry (2004) se Uzi & Ari propracovali k více introvertnímu písničkářství na deskách It Is Freezing Out (2006) a Headworms (2008).

V poslední době se Shepard stále více věnoval své další skupině YEYEY (dříve Young Adult), se kterou v současnosti připravuje debutové album I’m Your Mystic. Loni Ben dokonce na facebooku oznámil rozpad Uzi & Ari, letos však kapelu naposled oživil a vyrazil s ní na poslední evropské turné. S sebou si veze dva spoluhráče – houslistku Sarah Koenig Plonskier a bubeníka Kylea Courcyho (ex-Arms and Sleepers). Speciálními videoprojekcemi je doprovodí vizuální umělec, hudební producent a DJ Jonathan Higley, ve světě elektronické hudby známý pod pseudonymem // [shsha].

V tomto složení se Uzi & Ari představí i v Praze. Večírek na rozloučenou začne v půl osmé vystoupením pražského dreampopového písničkáře s pseudonymem M a y e n (alias Lukáše Vydry, někdejšího kytaristy synthipopových Deaths). Po skončení obou koncertů bude pro vytrvalce přichystána projekce filmu Taková zvláštní rodinka (v originálu Royal Tenenbaums) režiséra Wese Andersona. Proč právě tenhle film? Uzi a Ari jsou totiž synové postavy, ktetou hraje Ben Stiller právě ve filmu Taková zvláštní rodinka.

Info

SKYTH Promotion uvádí
Uzi & Ari (usa) + M a y e n
úterý 26. 11. 2013, začátek 19:30
klub 007 Strahov, Praha
vstupné 200,- Kč (prodej pouze na místě v den konání koncertu)

https://www.facebook.com/events/622088001176772
http://www.last.fm/event/3689153
https://www.facebook.com/uziandari
https://www.facebook.com/lukasmayen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Naleť DebbiLove v Náletu

redakce 06.05.2019

Moderní zábavová kapela, takovej recyklovanej jukebox od Zappy po Britney Spears. Zrovna teď přišli na to, že by to mohl být ´nový sentimentalismus´.

Londýnská nadžánrová kapela Housewives

redakce 12.02.2019

Živelné sety během let zpečetily reputaci Housewives jako jedné z nejvýraznějších experimentálních post-punkových kapel v Evropě.

Khoiba, hodně osobní záležitost

redakce 12.02.2019

Každá píseň na albu má svůj vlastní příběh, deska jako celek ovšem bude bez názvu.

Návrat kytaristy a zpěváka Young Widows na místo činu

redakce 12.02.2019

Pattersonův sound se posouvá od noise rocku směrem k melancholickému i hypnotickému zaříkávání.

Psychedelický rock v Kabinetu

redakce 12.02.2019

Obsese v jasných linkách, východní čaro a syntezátorový okultismus. Rezonující nozdry a krk.

Do Bazénu s Korben Dallas

redakce 12.02.2019

Producentem nové nahrávky Korben Dallas je britský hudebník a skladatel Eddie Stevens (Moloko, Sia, Jana Kirschner).

All-star team The Primals

redakce 11.02.2019

V půlce května můžeme vychutnat The Primals na jejich prvním tažení Evropou spolu s mexickým supportem Fumata a Terror Cósmico.

Hudební chuť Manchesteru

redakce 11.02.2019

Ke kapele spojující shoegaze, psychedelic rock a post punk neodmyslitelně patří potemnělá aura a odér cigaret.

Emo je mrtvé, ať žije emo

redakce 08.02.2019

Z Plzně přijede kapela kterou v rámci lineupu můžeme označit za matadory současné české scény.

Gospel of the narozeninový večer Kabinetu Múz

redakce 08.02.2019

Nová sestava a nové skladby Gospel of The Future. Událost jak pro pamětníky, tak pro prozatimní adepty řádu pomalého riffu.