Zprávy / Pozvánky

Konference věnovaná Bobu Dylanovi

Konference věnovaná Bobu Dylanovi

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.11.2022

24. a 25. listopadu 2022 proběhne v sále Wortnerova domu v Českých Budějovicích konference nazvaná Přivlastňování si Boba Dylana. Diskuzní setkání pro všechny zájemce i z řad veřejnosti pořádá Ústav věd o umění a kultuře Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Letos je to šedesát let, co americký písničkář, hudebník a umělec Bob Dylan vydal své první album. Jakékoli ohlédnutí zpět do onoho času je ovšem už zahlceno i bohatým děním, které jeho následná tvorba po celých šest desetiletí v kulturním prostoru generovala. Za tu dobu vzniklo o Bobu Dylanovi nepřeberné množství textů, proto se konference zaměří pouze na jeden konkrétní tematický výsek, a tím je přisvojování si (apropriace) Dylanovy tvorby.

Konference se zúčastní odborníci na danou tématiku z celé republiky. Zvláštním hostem pak bude Randall Auxier, americký filozof, který se zabývá populární kulturou ve spojení s filozofií kultury zejména v oblasti estetiky, ontologie a času. Jednotlivé body programu se budou zabývat novými významy tvorby Boba Dylana, které vznikají v situaci, kdy je z různých důvodu jeho tvorba přenášena z původního kontextu do kontextu jiného. Zájemci se mohou těšit na pestrý výběr z témat posledních šedesáti let z prostoru českých zemích i prostoru středoevropského.

Info

Přivlastňování si Boba Dylana
24.–⁠25. 11. 2022
Wortnerův dům, České Budějovice
web akce

foto © se svolením Filozofické fakulta JU

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Blue Stones a drag queen Alyssa Edwards v Praze

redakce 07.12.2022

Americká drag queen, tanečnice a osobnost televizní zábavy Alyssa Edwards přijede poprvé do Prahy. Její život je jeden velký spektákl.

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace