Zprávy / Pozvánky

Kontrasty, protiklady i multimédia: badfocus

Kontrasty, protiklady i multimédia: badfocus

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.11.2022

Začalo to klipem beyond minds vytvořeným umělou inteligencí, pokračuje kontrastní live session dystopia a vyvrcholí už 10. a 11. listopadu, kdy nejprve producent, skladatel a multiinstumentalista Prokop Korb, tvořící pod uměleckým jménem badfocus, odpálí vydání své druhé řadovky meditating while raving na release party v prostoru Fuchs2 na pražské Štvanici.

Následující den pak bude novinka k dispozici nejen na všech obvyklých digitálních servisech, ale také jako limitovaná vinylová edice. Ta navíc díky využití speciálního AR filtru skýtá pozoruhodné audiovizuální přesahy, podobně jako nový merchandise spojený s vydáním alba.


  „Je to zatím asi nejosobnější věc, kterou jsem kdy vytvořil. Minulej rok byl pro mě fakt hodně transformativní. Dodělal jsem gympl, odstěhoval jsem se od našich, začal jsem se full-time živit hudbou. Tak nějak mě to všechno dost přerostlo, postupem času jsem začal bojovat s nepříjemnejma psychickejma stavama. Dlouho mi trvalo, než jsem se dokázal navrátit sám k sobě a všechno si to srovnat. Meditating while raving je přesně o týhle cestě – o hledání pokory k životu, o navrácení se ke svý podstatě, o tom, že je vlastně skvělý existovat v týhle formě a žít v týhle realitě,“ říká k novému albu badfocus, který se v týdnu po vydání desky vydá ve spolupráci s českou hudební exportní kanceláří Soundczech reprezentovat Českou republiku na kanadském showcase festivalu M For Montreal, kde zahraje celkem tři sety.

„Když jsem na desce začal pracovat, bylo to pro mě hodně terapeutický a ventiloval jsem tak vnitřní přetlak. Přestože byl tenhle proces hodně odlehčující, po nějaký době jsem zjistil, že jsem tím hudbu zatěžkával. Uvědomil jsem si, že takový věci nechci do nikoho pouštět, což bylo zajímavý prozření, protože jsem nikdy předtím takhle o hudbě nebo o umění obecně nepřemýšlel,“ dodává k tvůrčímu procesu hudebník, jehož další osobnostní i umělecký vývoj značně ovlivnil i týdenní pobyt ve tmě během letošního jara. „Dokázal jsem se tam dost srovnat. Bohatší o tuhle zkušenost jsem začal psát věci, který už byly spíš odlehčující, nabitý pozitivnější energií a náladama.“

více o badfocus zde

Info

badfocus – meditating while raving (Supraphon, 2022)
web vydavatelství

Živě:
badfocus + QOW + Harshmellow + Fatty M
10. 11. 2022 19:00
Fuchs2, Praha
Fb událost

foto © naty the ninja

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Blue Stones a drag queen Alyssa Edwards v Praze

redakce 07.12.2022

Americká drag queen, tanečnice a osobnost televizní zábavy Alyssa Edwards přijede poprvé do Prahy. Její život je jeden velký spektákl.

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace