Zprávy / Offtopic-Novinky

Kopřivafest #29

Kopřivafest #29

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 22.04.2015

Osmadvacetkrát bez jediné vynechávky už byla a letos zase bude: KOPŘIVA. Přehlídka netradičních divadel tradičně nadělí svým návštěvníkům osm divadel různých forem z Čech, Moravy a Slovenska (plus koncerty a výstavu fotek).

Nechejte se tedy požahat a naplánujte si poslední dubnový víkend jako kulturní: v pátek „po o“ doprovodíte školkou i školou povinné děti do Štramberku na Vodnickou pohádku (Koňmo), ve tři se ponoříte do láskyplné hry o smrti Oskar a růžová paní (Divadlo loutek Ostrava), od pěti zahodíte chmury s Pavolom Serišom u číšnické komedie Chutilo vám, páni? a po sedmé užasnete nad uměním divadla Actores z Rožňavy ve slavné špionážní krimikomedii 39 stupňov (Buchan, Hitchcock). Mimochodem: Pavol Seriš hraje sám dvacet osob a v 39 stupňov vystupuje třicet postav, ale v Actores hrají jen čtyři herci… Jak už budete mít tu slovenštinu v uších, nechoďte po divadlech ještě domů, ale zamiřte do čajovny Mandala a vychutnejte si kytarové melancholiky Kolowrat z Košíc, hrají ve 21:30.

A máte rádi i cirkus, improvizaci, šanson a školní historky? Tak to si rovnou kupte dvoudenní permanentku! V sobotu o půl třetí ve Štramberku (tam i zpět se můžete svézt kopřivovým autobusem) totiž hrají artisti z Cink Cink Cirk hravé novocirkusové Bum+, a o půl páté hostí Kulturní dům Kopřivnice kolektivní jevištní úderku Láhor/Soundsystem a jejich semi-improvizovaný realismus ve hře Diskrétní den o krizi třicátníků. V 18:40 v Katolickém domě nás brněnský Buranteatr provede jedním manželstvím v šanson muzikálu Domeček a program uzavře o půl deváté slovenské divadlo oProti groteskou plnou studentských a učitelských zkušeností …a za dvere!

Kopřiva 2015 sice skončí předáním dvou cen poroty – za tvůrčí přínos a za herecký výkon, a ceny diváka, ale po slavnostním rozloučení jste vítáni na afterparty v čajovně Mandala – v plném proudu tam bude Pohovka – Lobotom Birthday.

Info

Kopřiva 2015
24. – 25. 4. 2015 Kopřivnice
www.koprivafest.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace