Zprávy / Pozvánky

Kosheen premiérově se symfonickým orchestrem

Kosheen premiérově se symfonickým orchestrem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.03.2015

První červnové úterý v pražském Karlíně představí zástupce britské taneční scény Kosheen ve světové premiéře své hity v úplně novém kabátě. Speciálně pro pražský koncert se už připravují symfonické verze skladeb, v jejichž rytmu si napříč kontinenty zatančily milióny lidí (skupina prodala v kamenných obchodech více než 2 milionu alb a další statisíce skladeb přes internet). Koncem února se ve studiu sešel Markee Ledge z Kosheen s Martinem Šandou, šéfdirigentem Bohemian Symphony Orchestra Prague, a začali novému programu dávat konkrétní podobu.

Zatímco vstupenky na červnovou show mizí rychleji, než se předpokládalo, práce na symfonických předělávkách písní Kosheen jsou v plném proudu. Organizátoři koncertu měli možnost nahlédnout pod pokličku tohoto kreativního procesu a své zážitky shrnuli do malé reportáže. Markee Ledge a Martin Šanda si příliš pauz na odpočinek nedávali, ale v jedné si našli čas a odpověděli na pár otázek:


Proč vůbec dělat symfonickou podobu tanečních skladeb?
Markee Ledge: "Každý muzikant bojuje občas s pocitem, že by býval něco udělal jinak, lépe, ale písně už si žijí vlastním životem. Spolupráce s Bohemian Symphony Orchestra Prague nám dává možnost tak trošku vstoupit podruhé do stejné řeky. Když děláte novou věc, vždycky pro ni máte větší nadšení, než pro to, co už jste dělal tisíckrát. Stejně je to i se mnou, užívám si práce ve studiu a nemůžu se dočkat, až tohle ukážeme fanouškům."

Markee pokračuje: "Elektronická hudba hraje v mém životě velkou roli, ale chovám velkou lásku i respekt k hudbě klasické. Konečně jde vždy hlavně o emoce, které skladba vyzařuje, než o nástroje. Elektronický svět mi dává svobodu mít svůj vlastní symfonický orchestr v počítači. Možnost zaměnit virtuální hráče za živé je ale přeci jen lákavá."

Martin Šanda: "Zanedlouho mne s orchestrem čeká další německé turné, kde společně s rockovými muzikanty z Deep Purple nebo Status Quo hrajeme staré fláky pro deset i patnáct tisíc lidí. Ze zkušenosti tak vím, že skladby, které všichni dobře znají, se k přebásnění do naší symfonické řeči hodí nejlépe. Navíc možnost dělat na skladbách vlastně od znova přímo s jejími autory je do značné míry unikátní. Když přišla nabídka, dlouho jsem se nerozmýšlel."


Na co mají diváci připravit?
Markee Ledge: "Na plné nasazení! (smích). Přistoupili jsme k tomu s Martinem velmi zodpovědně. Děláme vlastně takovou hodinářskou práci. Skladbu rozložíme jako hodinový strojek a když ji složíme zpět, musí začít tikat, jakoby se nic nestalo. Samozřejmě, že lidé poznají rozdíl, minimálně protože na scéně bude mnohem více muzikantů (smích), ale uvidíte, že ty melodie tím jen získají na síle."

Uslyšíme v Karlíně i něco nového?
Markee Ledge: "Nechci na tohle téma nic slibovat, ale je pravda, že jsme si s Martinem padli do noty, a tak je možné, že si mimo našich starších věcí, a největších pecek, najdeme chvilku na něco úplně nového. Bude to naše the best of...." uzavírá téma s potutelným úsměvem na rtech.

Světová premiéra vystoupení formace Kosheen se členy symfonického orchestru pod taktovkou šéfdirigenta a ředitele orchestru Martina Šandy se chystá na úterý 2. června v Praze v prostorách Forum Karlín. Vstupné na koncert až do 1. června stojí 699 Kč a VIP místo u podia za 1 250 Kč. Cena vstupenky na místě v den konání koncertu bude 799 Kč.

Info

Kosheen (uk)
with Bohemian Symphony Orchestra Prague
2. 6. 2015 20:00
Forum Karlín, Praha
Vstupné: 699,- v předprodeji (1250,- VIP) / 799,- na místě

www.facebook.com/events/1433384890286402
www.facebook.com/kosheenmusic
www.kosheen.cz
www.bsop.eu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Black Holes představí novou desku

redakce 24.11.2022

Pro křest, který se odehraje v pražských Kasárnách Karlín, Black Holes připravili i speciální usb nosiče.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace