Akce

Unsound a první vlna jmen

Unsound Festival 2024
29. 09. 2024 12:00 - 06. 10.
, Krakov

Polský festival Unsound proběhne letos od 29. září do 6. října pod mottem NOISE (hluk). Hlavní hudební program začíná v pondělí 30. září bezplatným koncertem Morning Glory. Mezi hlavními účinkujícími jsou Lankum, kteří představí svou temnou verzi tradiční irské hudby, a Kali Malone s deskou All Life Long pro varhany, sbor a dechové nástroje. Mica Levi, jeden z nejosobitějších hlasů současné hudby, představí sérii orchestrálních skladeb se Sinfoniettou Cracovia.


Ukrajinský skladatel Heinali a Yasia uvedou představení Гільдеґарда inspirované tvorbou Hildegardy von Bingen, a Chris Watson s Izabelou Dłużyk předvedou své nahrávky z posledního pralesa v Evropě na hranicích Polska a Běloruska v pokračování projektu Białowieża.

Další zajímavé projekty zahrnují kolaboraci Aïshi Devi a Slikbacka, představení Marca Fusinato, Lasse Marhauga a vystoupení plné temné fúzí metalu a klubové hudby Lorda Spikehearta. Experimentální rocková kapela Still House Plants ukáže, proč je jednou z nejsledovanějších současnosti, dánská experimentální altrocková senzace ML Buch přiveze svůj ultravibrující zvuk, Valentina Magaletti a upsammy představí společnou show, v níž se mísí elektronika a perkuse.

Co se týče DJ setů, vlivný Jace Clayton aka DJ /rupture se na Unsoundu objeví po reedici svého kultovního mixtapu 1 + 1 = 3 a brazilský DJ Anderson Do Paraíso představí minimalistickou verzi funk mineira. Britský techno inovátor Actress, který právě vydal nové album, se poprvé představí společně s německým breakbeatovým mágem Skee Mask. A Kode9 zahraje speciální DJ set na oslavu dvaceti let Hyperdubu.

Info

Unsound 2024
29. 9. - 6. 10. 2024
Krakov, Polsko
web festivalu

foto © Unsound

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace