Zprávy

Králové videa nyní legálně online

Králové videa nyní legálně online

redakce | Zprávy | 20.02.2021

Králové videa, úspěšný česko-slovenský dokument, jehož cestu po kinech zastavil nouzový stav, se konečně vrací, a to v rámci osmi exkluzivních online projekcí ve virtuálním kinosále Edisonline. Zde nás v druhé polovině února v osmi večerech čeká příběh o tom, jak několik lidí riskovalo, aby z ciziny dovezlo novou kulturu a nové filmy, aby je zprostředkovali a šířili mezi českými obyvateli.

Dokument oblíbený jak u diváků, tak u kritiky, nás jako pomyslný DeLorean vezme zpět do časů, kdy našim videím vládly rychlodabingy, filmy se nakupovaly na černých burzách a hromadně se pořádaly domácí videoprojekce. Tvůrci dohledali mnoho dabérů, pirátů, distributorů, kteří nabízejí svůj pohled a své zážitky z dob rychlodabingu a nelegálního převážení videokazet a jejich distribuci v Česku i na Slovensku. Kromě rozhovorů a příběhů je film doplněn zábavnými ukázkami s legendárními překlady jak názvů filmů, tak samotného textu. Film tak nabízí mnoho historek, vtipných i těch vážnějších, u kterých divák, který dobu zažil, nostalgicky zavzpomíná, těm mladším zábavnou formou přiblíží dobu, kdy jejich rodiče neměli jinou možnost se na zahraniční filmy podívat.

Králové videa se tak příští dva týdny vždy ve 20:00 od čtvrtku do neděle objeví ve virtuálním kinosále videotéky Edisonline. „Jelikož jsme dostávali mnoho podnětů od diváků a fanoušků, že film nestihli v kinech, rozhodli jsme se jej na osm večerů promítnout v našem virtuálním kinosále. Tím divákům simulujeme návštěvu kina, ale z pohodlí jejich domova. Od 18. do 22. a od 25. do 28. února nás tak vždy v osm večer čeká online promítání Králů videa. Film nepůjde zastavit a přetočit a bude dostupný pouze v ten čas,“ popisuje princip virtuálního kinosálu kreativní ředitel Film Europe Dominik Hronec.

Úspěšnost dokumentu dokládají pozitivní recenze, ale také nominace na dvě prestižní ceny – Ceny české filmové kritiky a Trilobit či cena diváků na slovenském festivalu Cinematik.

Info

Králové videa online
web projektu

foto © web filmu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

Fenomén devadesátek zmapuje film, dokument i kniha

redakce 06.05.2021

Michael Stipe z R.E.M. se marně snažil zaplatit za smažák u stánku na Vranovské přehradě platinovou kreditkou. Rock se stává mainstreamem, Lucie je na vrcholu.

Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip and the Witch

redakce 05.05.2021

Skoro desetiminutová psychedelicrocková skladba vznikla v polovině dubna roku coby uctění všech čarodějnic.

SoundCzech znovu otevírá program Mentoring

redakce 05.05.2021

Hudebník se přihlásí, v žádosti popíše, co přesně by chtěl konzultovat. Pokud jeho projekt hudební profesionál vybere, mají spolu dvě hodinu trvající online setkání.

My Street Films chystají sérii online masterclasses

redakce 05.05.2021

My Street Films nahlížejí pod pokličku dokumentárních filmů.

I Am Planet vydává Záznamy ticha

redakce 04.05.2021

Jak naznačuje název alba, na nahrávce se ve větší míře využívá ticho jako plnohodnotná součást kompozice.

Metronome Prague je zpět

redakce 04.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Zuzanu Mikulcovou a Petera Lipu spojil Nenápadný nápad

redakce 04.05.2021

Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové představuje další spojení.

Eilien vydávají debut u Genot Centre

redakce 03.05.2021

Po úspěšném releasu QOW přichází Genot Centre s další novinkou.

David Pomahač vydává živák

redakce 03.05.2021

Jen pár hodin před prvním lockdownem České republiky pokřtil písničkář svou první sólovou desku Do tmy je daleko.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace