Zprávy

Králové videa nyní legálně online

Králové videa nyní legálně online

redakce | Zprávy | 20.02.2021

Králové videa, úspěšný česko-slovenský dokument, jehož cestu po kinech zastavil nouzový stav, se konečně vrací, a to v rámci osmi exkluzivních online projekcí ve virtuálním kinosále Edisonline. Zde nás v druhé polovině února v osmi večerech čeká příběh o tom, jak několik lidí riskovalo, aby z ciziny dovezlo novou kulturu a nové filmy, aby je zprostředkovali a šířili mezi českými obyvateli.

Dokument oblíbený jak u diváků, tak u kritiky, nás jako pomyslný DeLorean vezme zpět do časů, kdy našim videím vládly rychlodabingy, filmy se nakupovaly na černých burzách a hromadně se pořádaly domácí videoprojekce. Tvůrci dohledali mnoho dabérů, pirátů, distributorů, kteří nabízejí svůj pohled a své zážitky z dob rychlodabingu a nelegálního převážení videokazet a jejich distribuci v Česku i na Slovensku. Kromě rozhovorů a příběhů je film doplněn zábavnými ukázkami s legendárními překlady jak názvů filmů, tak samotného textu. Film tak nabízí mnoho historek, vtipných i těch vážnějších, u kterých divák, který dobu zažil, nostalgicky zavzpomíná, těm mladším zábavnou formou přiblíží dobu, kdy jejich rodiče neměli jinou možnost se na zahraniční filmy podívat.

Králové videa se tak příští dva týdny vždy ve 20:00 od čtvrtku do neděle objeví ve virtuálním kinosále videotéky Edisonline. „Jelikož jsme dostávali mnoho podnětů od diváků a fanoušků, že film nestihli v kinech, rozhodli jsme se jej na osm večerů promítnout v našem virtuálním kinosále. Tím divákům simulujeme návštěvu kina, ale z pohodlí jejich domova. Od 18. do 22. a od 25. do 28. února nás tak vždy v osm večer čeká online promítání Králů videa. Film nepůjde zastavit a přetočit a bude dostupný pouze v ten čas,“ popisuje princip virtuálního kinosálu kreativní ředitel Film Europe Dominik Hronec.

Úspěšnost dokumentu dokládají pozitivní recenze, ale také nominace na dvě prestižní ceny – Ceny české filmové kritiky a Trilobit či cena diváků na slovenském festivalu Cinematik.

Info

Králové videa online
web projektu

foto © web filmu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Příběh preppera Oktobrina stvořil kolektiv autorů

redakce 07.03.2021

V pozadí celého příběhu stojí i aktuální téma klimatické změny a snahy o hledání způsobů, jak o této zcela jistě největší hrozbě vyprávět.

Hvozd vydáva výber remastrovaných prvotín

redakce 07.03.2021

Skladby kompilácie sa pohybujú od začiatkov inšpirovaných českým undergroundom a poéziou až k šanzónovo-kabaretnému zvuku.

Mezinárodní den žen v otrlé společnosti

redakce 07.03.2021

Všem maminkám, babičkám, prababičkám a ženám s outěžkem i bez něj bude naděleno k jejich svátku něco mnohem praktičtějšího, a sice pořádně virilní muž.

Vychází deska k nedožitým sedmdesátinám Mejly Hlavsy

redakce 06.03.2021

CD Magické noci 1997 představuje kompletní záznam koncertu z kopřivnického koncertu The Plastic People ze 14. lisopadu 1997.

Godspeed You! Black Emperor chystají novou desku

redakce 06.03.2021

"Fotři si celý den vypráví o umírajících manželkách a o tom, co jedli k obědu a co udělají se svými zbraněmi, až přijde antifa." Čekáme na nový začátek?

Něco něco dělají Vlny

redakce 05.03.2021

Hudba a věty, které ti utkví v hlavě, můžou do konce života ovlivnit to, jak se vnímáš a kým jsi. Nakonec to však jsou jen vlny, které plují vzduchem.

Kolektivní Halucinace nabízí reflexi současnosti

redakce 05.03.2021

Kapela Kolektivní Halucinace loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice.

MFF Karlovy Vary se uskuteční v srpnu 2021

redakce 05.03.2021

Vzhledem k situaci související s vývojem pandemie COVID-19 v České republice se organizátoři MFF Karlovy Vary rozhodli o posunu termínu karlovarského festivalu.

Lowmoe vypouští z kapes první ze svých tapes

redakce 04.03.2021

Vizuální stránka pokračuje v lo-fi estetice předchozí tvorby a věnuje se obyčejnosti, rutinním momentům ze všedního života v nevšední době.

Cenu Apollo 2020 získala písničkářka Amelie Siba

redakce 04.03.2021

Cenu Apollo 2020 si z pražského klubu Roxy dnes odnesla osmnáctiletá písničkářka Amelie Siba za své album Dye My Hair.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace