Zprávy / Pozvánky

Krlicova kreativní kloaka (The Haxan Cloak v Lucerně!)

Krlicova kreativní kloaka (The Haxan Cloak v Lucerně!)

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.10.2013

„Ovlivněn novějšími disharmonickými alby Scotta Walkera Krlic vytvořil strašidelnou noise music pro strašidelnou dobu, její naprostá niterná živočišnost prorocky sděluje sílu veškerých hrůz současnosti.“ NME 8/10 Tak to je hodnocení týkající se druhého alba The Haxan Cloak nazvaného Excavation. A vy si ho můžete ohodnotit naživo v Lucerna Music Baru, jedenáctého jedenáctý kolem jedenácté večerní budete vyhodnocení ažaž.

V roce 2011 vydal pod jménem The Haxan Cloak sólový instrumentalista Bobby Krlic své debutové album. Vynořil se jako by odnikud a představil svůj sound, který všechny nadchl. Album The Haxan Cloak bylo ambiciózní fúzí zlověstných smyčců, zvuků ze smetiště a primitivních perkusí. Album bylo nahráno ve stodole Krlicových rodičů ve Wakefieldu v hrabství Yorkshire. Po jeho vydání se Krlic přestěhoval do Londýna, kde začal připravovat druhé album Excavation

Výsledkem je dílo plné zubatých beatů a pórovitých subbasů, které mísí s klasickými brumy a strašidelnými zvuky. Na Excavation si Krlic sebejistě přisvojil minimalističtější přístup ke skladbám, experimentuje s prostorem a tichem, aniž by ubral ze své intenzity, která z debutu udělala tak skvělou desku.

Pokud se na The Haxan Cloak nahlíželo jako na soundtrack hrdinovy cesty ke smrti, Excavation je jeho pokračování představující cestu po smrti. Excavation je nekompromisní a neuvěřitelně osobní deskou umělce, který i nadále působí především ve svém vlastním světě.

Info

The Haxan Cloak (uk)
11. 11. 2013 20:00
Lucerna Music Bar, Praha

Pořadatel: D Smack U Promotion + Lucerna Music Bar
Vstupenky za 350,- Kč + poplatky k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na www.musicbar.cz, v pokladně LMB bez poplatku.

www.haxancloak.tumblr.com
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články