Zprávy / Festivalové

Kuebiko fest vol. 1

Kuebiko fest vol. 1

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.03.2022

Pardubický Klub 29 - malá scéna Divadla 29 pořádá u příležitosti nedožitých 37. narozenin svého kolegy a kamaráda Jakuba Slováčka bohatou vzpomínkovou akci. Ta bude zahrnovat výstavu fotografií Anny Baštýřové (Full Moon) a koncert kapel Tribe-J, Buňka, Massola a Ether kolektiv.

Tribe-J je těžko jednoznačně zaškatulkovat. Tato instrumentální nakládačka hraje mathrockový experiment říznutý jazzem i balkánem, občas s prvky taneční hudby. Buňka je hudební projekt dvou kopanických samorostů. Prostřednictvím několika nástrojů (saxofon, klarinet, kytara, violoncello...) vytváří improvizované zvukové obrazy, plochy a linky. Každé jejich vystoupení je unikátní a originální, tvořené přímo na místě s ohledem na aktuální prostor.


Massola už několik let podává důkaz o tom, že jazz a grindcore si můžou báječně rozumět. Kapela se navíc rozhodně neomezuje již zmíněnými žánry. Jejich bicí a saxofon v poslední době doplňuje i hlukař Zdeněk z uskupení Zabloudil. Jejich koncerty sice většinou trvají jenom 10-15 minut, ale pamatovat si je budete ještě dlouho. Ether kolektiv pracuje primárně s thereminem. Tento nástroj sice není v české kotlině hojně používaný, ale svoji pozornost si jistě zaslouží. V minulosti byl používaný hlavně při tvorbě filmové hudby, ale Ether kolektiv používá thereminy na výpravy do hlubin i výšin zvukového pole.

Info

Kuebiko fest vol. 1
9. 4. 2022 18:30
Klub 29 - malá scéna Divadla 29, Pardubice
Fb událost

foto © Michal Kobrle

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace