Zprávy / Festivalové

Kulturní ozdravení v Mariánských Lázních

Kulturní ozdravení v Mariánských Lázních

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.06.2020

Multižánrový festival KOK, neboli Kulturně ozdravná kúra, se letos v Mariánských Lázních nakonec dočká dalšího ročníku. K tomu, aby byl realizován, potřebují pořadatelé udělat pár úprav levého křídla kolonády Ferdinandova pramene. Pročež spouštějí crowdfungindový projekt na portále Hithit.com.

„Mariánské Lázně, park, kolonáda. Místo, které ještě před pár desítkami let pumpovalo energii do celého města. Pak ale jako když utne a zůstala jen krásná stavba s pramenem uvnitř, ale bez života. Vnitřek chátral a my chodili několik let okolo a snili o tom, že si tohle parádní místo jednoho dne najde cestu zpátky, ke své podstatě,“ prohlašuje Švihák, tedy dobrovolný spolek, který ve městě pořádá série PechaKucha Night, pravidelné cyklojízdy, novoroční setkání, koncertů a další kratochvíle. „A pak se to stalo. Přišel rok 2014 a nám se podařilo získat na léto levé křídlo Ferdinandova pramene a uspořádat tu měsíční multižánrový festival Big KOK, tedy Kulturní ozdravnou kůru. Prostor jsme využili jako kafebar, koncertní sál, taneční parket a galerii. Prostor to byl kouzelný, nezvyklý a impozantní. Akce měla velký úspěch a z původně plánovaného festivalu se stal několikaměsíční happening. Od té doby na Ferdinandce pravidelně organizujeme různé akce. Sídlí tu doprovodná hudební scéna Marienbad Film Festivalu a chceme toho mnohem víc!“

Letos může Švihák provozovat Ferdinandku celé léto, ovšem nutných je několik úprav. Protože se kavárna špatně provozuje s křivou, chátrající podlahou a bez vody, chtějí do toho doslovně i obrazně šlápnout, otázka je, jak to celé financovat. Podpora prostřednictvím crowdfungindového projektu je jasná volba, neboť plány jsou nemalé: „Kulturní ozdravení v sobě ponese několik samostatných festivalů. Můžete se těšit třeba na knižní festival Knihex, který plánujeme letos úplně poprvé. Nebo taky na už tradiční platformu Full Moon Forum ve spolupráci s hudebním magazínem Full Moon, a to dokonce dvakrát. Pod širým nebem si také pravidelně užijeme filmové projekce a večer PechaKucha Night. To celé zahájí tradiční festival KOK, tedy Kulturní Ozdravná Kůra, a to už v pátek 3. 7. 2020.“

Info

Kulturně ozdravná kúra
3. 7. 2020
Mariánské Lázně
hithit projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Festival Groove Brno zná nové termíny

redakce 10.05.2021

Koncerty unikátních festivalových projektů se přesouvají na Biskupský dvůr pod širé nebe, kde společně s diváky zároveň pokřtí nově vydané desky.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se přesouvá na srpen

redakce 08.05.2021

Držme si palce, aby se zdravý rozum, respekt a vzájemná úcta znovu vrátily do hry a kulturní sféra mohla otevřít náruč všem.

Dvacet nových jmen v programu Exit festivalu

redakce 07.05.2021

V Petrovaradínské pevnosti se představí i britský techhouseový producent Hot Since 82 a jedna z největších heavymetalových kapel Sabaton.

Metronome Prague je zpět

redakce 04.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Za jedenáct týdnů se uskuteční Exit festival

redakce 28.04.2021

Zatím není jasné, zda bude existovat nějaké omezení kapacity festivalu, o tom bude rozhodnuto v příštích několika týdnech.

Jacob Collier přijede na JazzFestBrno

redakce 23.04.2021

Hudební hračička s lehkostí a charismatem překračuje hranice žánrů, dokáže pobavit i inspirovat.

Festival Mighty Sounds se přesouvá na rok 2022

redakce 21.04.2021

Pořadatelé přesun oznámili s těžkým srdcem a opět prosí všechny své fanoušky, kteří si už zakoupili vstupenky na 16. ročník, aby si je, pokud je to jen trochu možné, ponechali.

Festival Vivat Vila chystá druhý ročník

redakce 16.04.2021

Novinkou festivalu bude kurátorství jedné ze stagí Full Moonem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace