Zprávy / Festivalové

Kulturní ozdravení v Mariánských Lázních

Kulturní ozdravení v Mariánských Lázních

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.06.2020

Multižánrový festival KOK, neboli Kulturně ozdravná kúra, se letos v Mariánských Lázních nakonec dočká dalšího ročníku. K tomu, aby byl realizován, potřebují pořadatelé udělat pár úprav levého křídla kolonády Ferdinandova pramene. Pročež spouštějí crowdfungindový projekt na portále Hithit.com.

„Mariánské Lázně, park, kolonáda. Místo, které ještě před pár desítkami let pumpovalo energii do celého města. Pak ale jako když utne a zůstala jen krásná stavba s pramenem uvnitř, ale bez života. Vnitřek chátral a my chodili několik let okolo a snili o tom, že si tohle parádní místo jednoho dne najde cestu zpátky, ke své podstatě,“ prohlašuje Švihák, tedy dobrovolný spolek, který ve městě pořádá série PechaKucha Night, pravidelné cyklojízdy, novoroční setkání, koncertů a další kratochvíle. „A pak se to stalo. Přišel rok 2014 a nám se podařilo získat na léto levé křídlo Ferdinandova pramene a uspořádat tu měsíční multižánrový festival Big KOK, tedy Kulturní ozdravnou kůru. Prostor jsme využili jako kafebar, koncertní sál, taneční parket a galerii. Prostor to byl kouzelný, nezvyklý a impozantní. Akce měla velký úspěch a z původně plánovaného festivalu se stal několikaměsíční happening. Od té doby na Ferdinandce pravidelně organizujeme různé akce. Sídlí tu doprovodná hudební scéna Marienbad Film Festivalu a chceme toho mnohem víc!“

Letos může Švihák provozovat Ferdinandku celé léto, ovšem nutných je několik úprav. Protože se kavárna špatně provozuje s křivou, chátrající podlahou a bez vody, chtějí do toho doslovně i obrazně šlápnout, otázka je, jak to celé financovat. Podpora prostřednictvím crowdfungindového projektu je jasná volba, neboť plány jsou nemalé: „Kulturní ozdravení v sobě ponese několik samostatných festivalů. Můžete se těšit třeba na knižní festival Knihex, který plánujeme letos úplně poprvé. Nebo taky na už tradiční platformu Full Moon Forum ve spolupráci s hudebním magazínem Full Moon, a to dokonce dvakrát. Pod širým nebem si také pravidelně užijeme filmové projekce a večer PechaKucha Night. To celé zahájí tradiční festival KOK, tedy Kulturní Ozdravná Kůra, a to už v pátek 3. 7. 2020.“

Info

Kulturně ozdravná kúra
3. 7. 2020
Mariánské Lázně
hithit projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Začal festival Alternativa

redakce 11.11.2022

Prostor je letos věnovaný také mladší generaci, která je do festivalu zapojena skrze hudební tvůrčí workshopy.

PAF Olomouc opět živě

redakce 07.11.2022

Po třech letech fyzické absence podepsal festival smlouvu s ďáblem, Olomouc a všichni návštěvníci festivalu se tak opět mohou těšit na metafyzické prolnutí.

Sound festival: berlínské techno v klášteře sv. Gabriela

redakce 04.11.2022

Rozsáhlý objekt postavený v novorománském slohu oživne undergroundovou elektronickou hudbou ve spojení se současným vizuálním uměním.

Ji.hlava online začala

redakce 03.11.2022

Nejlepším českým dokumentem je Kaprkód, cenu za nejvýraznější světový dokument si odnesl snímek 07:15 – Kos. A Ji.hlava online už maká.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace