Zprávy / Pozvánky

Kurac a Vlněna představí své splitko i v Plzni

Kurac a Vlněna představí své splitko i v Plzni

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.02.2015

Tohle opět nebude normální koncert, protože tohle je spíš taková událost, kde vystoupí v hlavní roli nová kazeta kapel Kurac a Vlněna, kteří jí k tomu hezky zahrajou aby se neřeklo a možná přijde i Člověkok.

"Čínskou polívku si dám / poseru se jako pán / hovna z anu viset budou / poezii skládám hrubou," tak nějak začíná slavná báseň frontmana Kurac Ondřeje Křenka, která je hymnou jeho estéta. Když se pak spojil s Torem, který má k této metalové tematice blízko, a přibrali Hairyho, bylo jasné, že to bude dým. Po několika neúspěšných pokusech o nahrávku, kdy to vyhazovali jako kocury z jedoucího vlaku, se jim konečně povedlo dodělat materál, se kterým jsou spokojení. Přebuřené kytary a kanibalské bicí smíchané s dosti nezvyklou polohou Křemilova hlasu (asi jak ho furt slyšíte recitovat básně, tak nejste připraveni na jeho "zpěv") jsou, slovy Jana Rejžka, třaskavá směs pro romantické večery s drahou polovinou.


To Vlněna už měla nahráno dávno a čekalo se jen na hlupce ze Slezska. Jak víme, tihle neoriginální vykrádači brněnského genia loci jsou skuteční kumštýři (jeden hraje na cello a určitě po večerech chodí s Danem Bártou na kávu). Tvrdej rokenrol pro milovníky výborně udělanejch kytar, kterej ocení zvlášť milovníci Brna. Vzpomínáte ještě na Boro? Tak třeba tomu místu je věnovaná závěrečná skladba splitu. Jo a jináč je to vlastně i takovej all noisestar band, protože se sestava skládá z lidí z Or, Unna, Human Steak.

Člověkok je živočich na pokraji vyhynutí. Člověkoci žijí v různých koutech světa, ale nikdo o nich moc neví. Většinou přežívají v podzemí, a když už vylezou, tak se, jakožto nekonfliktní jedinci, lidem raději vyhýbají, jelikož jejich myšlenky, životní styl, postoje a v neposlední řadě i jejich vzhled společnost dosti pobuřují... Pozor, žere kazety!

Info

Místní Borci uvádějí
Kurac + Vlněna
Support: Člověkok
27. 2. 2015 19:00
Anděl music bar, Plzeň
Vstupné: 100,-

www.facebook.com/events/588364624632821
www.tape-ty.bandcamp.com
www.facebook.com/Andel-music-bar-Plzen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Teri Gender Bender v Café V lese

redakce 23.03.2023

Teri Gender Bender přinese fanouškům své unikátní hudební zážitky, které kombinují prvky punku, experimentálních zvuků a rockové energie.

Touché Amoré se staví v Praze

redakce 22.03.2023

Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

redakce 14.03.2023

Brněnský Kabinet na konci března potemní ve jménu rapu a bude se i křtít!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace