Zprávy / Pozvánky

Květen v Kabinetu múz

Květen v Kabinetu múz

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.05.2023

Květnový Kabinet má nadupaný program, kam vyrazit? Začneme původně novozélandskou noiserockovou dvojicí Gerda Blank, které budou předskakovat brněnské Sinks (11. 5.). O den později Ohm Square pokřtí novou desku /0. Tu vydává label Polí5 a nese se v duchu alternativní elektroniky s intimními vokály. Jak tvůrci sami uvádí: "Jedná se spíše o hořkou čokoládu z klasických bobů, než o sladkou cukrovinku…”

Jedno z nejžhavějších jmen současné světové metalové scény - italská kapela Messa v exkluzivní rozšířené sestavě přijede i do Brna, celý večer (16. 5.) otevře dvojice Jakub Šimanský a Tomáš Niesner. Květnový Softspot (17. 5.) naplno zabarví Orinoko a doplní dva šťavnaté sety od Olgy Zhaldak a Club Matěje z YOGA Kolektivu. Následovat bude kytarová smršť The Big Idea (18. 5.) s novým albem, které nahráli během plavby přes Atlantický oceán! S novou deskou se představí i meta & the noises (23. 5.) – Michaela Radová, 21letá zpěvačka, skladatelka a textařka tvořící vlastní skladby nesoucí se v duchu indie popu, která v listopadu loňského roku vydala své debutové album Well...It’s Been Emotional. Speciálním hostem na křtu bude brněnská písničkářka Barbora Hora.

Anna Vaverková, nominovaná v kategorii Objev roku Vinyla 2022, zazpívá o stereotypech, úzkostech i hledání vlastní identity ve světě, který by nás měl nejraději co nejjednodušší (24. 5.). Legendární japonská kapela Boris dorazí v rámci turné Heavy Rock Breakfast (25. 5.).

Zapomělsem a Parta vynikajících lidí uzavřou květnový program (31. 5.) dvojkřtem. Kromě nich vystoupí, tentokrát sólově, i Dominik Zezula (post-hudba, Děti mezi reprákama).

Info

Kabinet múz
web klubu

foto © Lukas Cetera

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Světelné básně tour Libora Staňka II.

redakce 18.09.2023

Básníkovi a zpěvákovi krautrockové skupiny Sýček vychází v těchto dnech druhá básnická sbírka.

Do Prahy přijedou ALOK, Jann i Yoke Lore

redakce 17.09.2023

Někteří lidé se na život dívají jinak než většina a dokáží vnášet dětský úžas do všeho, co protne jejich cesty. A právě taková je hudba Yoke Lore.

Benefiční akce na podporu reprodukčních práv Witch Coven

redakce 16.09.2023

Oslava třetího výročí organizace Ciocia Czesia, která od roku 2020 pomáhá zajišťovat lidem z Polska bezpečné potraty v České republice.

Vinyla expanduje do dalších regionů

redakce 16.09.2023

Od září do prosince proběhnou akce Vinyly, a to třeba v Praze, Brně, Veselí nad Moravou, Boskovicích, Pardubicích, Znojmě a Ústí nad Labem.

Komunitní září v Punctu

redakce 14.09.2023

Prostor v Krásově ulici se pomalu probouzí z letního spánku a během září uvede několik akcí, které pořádají zejména úzce spřízněné kolektivy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace