Zprávy / Pozvánky

Květen v Kabinetu múz

Květen v Kabinetu múz

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.05.2023

Květnový Kabinet má nadupaný program, kam vyrazit? Začneme původně novozélandskou noiserockovou dvojicí Gerda Blank, které budou předskakovat brněnské Sinks (11. 5.). O den později Ohm Square pokřtí novou desku /0. Tu vydává label Polí5 a nese se v duchu alternativní elektroniky s intimními vokály. Jak tvůrci sami uvádí: "Jedná se spíše o hořkou čokoládu z klasických bobů, než o sladkou cukrovinku…”

Jedno z nejžhavějších jmen současné světové metalové scény - italská kapela Messa v exkluzivní rozšířené sestavě přijede i do Brna, celý večer (16. 5.) otevře dvojice Jakub Šimanský a Tomáš Niesner. Květnový Softspot (17. 5.) naplno zabarví Orinoko a doplní dva šťavnaté sety od Olgy Zhaldak a Club Matěje z YOGA Kolektivu. Následovat bude kytarová smršť The Big Idea (18. 5.) s novým albem, které nahráli během plavby přes Atlantický oceán! S novou deskou se představí i meta & the noises (23. 5.) – Michaela Radová, 21letá zpěvačka, skladatelka a textařka tvořící vlastní skladby nesoucí se v duchu indie popu, která v listopadu loňského roku vydala své debutové album Well...It’s Been Emotional. Speciálním hostem na křtu bude brněnská písničkářka Barbora Hora.

Anna Vaverková, nominovaná v kategorii Objev roku Vinyla 2022, zazpívá o stereotypech, úzkostech i hledání vlastní identity ve světě, který by nás měl nejraději co nejjednodušší (24. 5.). Legendární japonská kapela Boris dorazí v rámci turné Heavy Rock Breakfast (25. 5.).

Zapomělsem a Parta vynikajících lidí uzavřou květnový program (31. 5.) dvojkřtem. Kromě nich vystoupí, tentokrát sólově, i Dominik Zezula (post-hudba, Děti mezi reprákama).

Info

Kabinet múz
web klubu

foto © Lukas Cetera

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace