Zprávy / Pozvánky

Květen v Underdogs'

Květen v Underdogs'

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.05.2022

Smíchovský klub Underdogs' představuje výběr z květnového programu. Publikum se může těšit na futuristický post-rock Maserati, digital hardcore Machine Girl, potemnělý synthpop Tempers, art-punkový kolektiv Crack Cloud nebo rockový ambient Trialogos. Fanoušky a fanynky tvrdých žánrů potěší svěží a úderný hardcore Armor a Big Laugh. Proběhne také třetí ročník dvoudenního festivalu extrémní muziky Eternal Noise Misery.

Kapela Maserati, kterou nezastavila ani tragická smrt legendárního bubeníka Gerhardta „Jerryho“ Fuchse, je od přelomového alba Inventions for the New Season (2007) pevnou součástí silného katalogu newyorského vydavatelství Temporary Residence. Na tomto labelu vyšla také jejich aktuální deska Enter The Mirror, se kterou přijedou ve středu 4. května do Underdogs'. Společně s Maserati zahraje francouzský instrumentální postrock Lost in Kiev. Čtvrtek 5. května proběhne pod taktovkou Hluch crew, kteří do Underdogs' pozvali dobře promazané hardcorové lokomotivy Armor a Big Laugh. Floridští Armor mají dobře nastudovaný old-school hardcore, rozhodně ale nepapouškují své učitele a servírují destruktivní, ale svěže současný sound. Big Laugh, kteří dorazí z Milwaukee ve státu Wisconsin, hrají kombinaci chaotického youth crew hardcoru a psychotického noisepunku. Společně s Armor a Big Laugh zahraje frýdecko-místecký crust punk Koituss a pražský all-stars hc punk Vole. V pátek 6. května vystoupí v Underdogs' berlínské multiinstrumentální trio Trialogos, které staví na konceptu maximalismu v minimalistické hudbě. Jde o originální směs ambientního rocku, analogové elektroniky a experimentálního noisu. Společně s Trialogos zahraje ostravský hudebník Martin Režný pod svým experimentálně-noisovým alter egem Säkkikangas. Jeho vystoupení doplní projekcí vizuální umělec Jiří Volejník alias VJ JV. Dále zahraje ostravský improvizační noisecore Hospital Brut.

V pátek 13. května odstartuje třetí ročník dvoudenního festivalu Eternal Noise Misery. Na dvou pódiích – dole v Underdogs' a na půdě Eternie – se představí výběr toho nejlepšího ze současného tvrdého undergroundu u nás a v okolních zemích. Jedním z hlavních taháků budou rakouští Implore, kteří se pohybují na pomezí metalu, grindcoru a temného hardcoru. Dále zahraje německý trash/black metal Lucifuge, slezský bandana trash Lickspit, pražský chaotický hardcore Decultivate, bratislavské d-beaty Wargame a Blamage, brněnsko-pražská novinka Skiplife, pražský elektronický punk V0NT a řada dalších. V pátek 20. května vystoupí v rámci akce Creepy Teepee Sabbat Call v Pittsburghu usazené duo Machine Girl, které svým pojetím digital hardcoru stírá hranice mezi grindcorovým moshpitem a gabber ravem. Společně s projekty jako Deli Girls, Prison Religion nebo Bonnie Baxter vedou Machine Girl současnou vlnu kapel, které pracují s punkem, noisem, technem, rapem a dalšími vlivy, a přitom je nelze jasně zařadit ani do jedné z těchto žánrových škatulek. Machine Girl ve své tvorbě reflektují mediální přesycenost a postmoderní konzumerismus a v tvorbě se nechávají inspirovat videohrami nebo ultranásilnými horory.

Ve středu 25. května vystoupí premiérově v Česku vencouverští Crack Cloud. Multimediální kolektiv, ve kterém našli útočiště hudebníci, umělkyně nebo filmaři, se zformoval v roce 2016 kolem zpěváka a bubeníka Zacha Choye a v základní sestavě čítá sedm členů. V Underdogs' představí svou nejnovější desku Pain Olympics, hudební koláží post-punku, hip-hopu, elektroniky a industriálního noisu, do které se promítá živelná energie, sdílený duch i společný osud, ke kterému v případě mnoha členů Crack Cloud patří snaha zbavit se látkových závislostí. V sobotu 28. května se po téměř pěti letech do Underdogs' vrátí newyorské duo Tempers a přiveze s sebou čerstvou novinku New Meaning. Tvorba Tempers, tedy Jasmine Golestaneh a Eddieho Coopera, se odvíjí od synthpopových melodií, které pracují s prchavou alchymií a potemnělou poetikou nočních toulek a surrealistických parties.

Info

Underdogs'
Fb klubu

foto © se svolením Underdogs'

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace