Akce

Květen v Underdogs'

Tempers (us)
28. 05. 2022 20:00
Underdogs', Praha

Smíchovský klub Underdogs' představuje výběr z květnového programu. Publikum se může těšit na futuristický post-rock Maserati, digital hardcore Machine Girl, potemnělý synthpop Tempers, art-punkový kolektiv Crack Cloud nebo rockový ambient Trialogos. Fanoušky a fanynky tvrdých žánrů potěší svěží a úderný hardcore Armor a Big Laugh. Proběhne také třetí ročník dvoudenního festivalu extrémní muziky Eternal Noise Misery.

Kapela Maserati, kterou nezastavila ani tragická smrt legendárního bubeníka Gerhardta „Jerryho“ Fuchse, je od přelomového alba Inventions for the New Season (2007) pevnou součástí silného katalogu newyorského vydavatelství Temporary Residence. Na tomto labelu vyšla také jejich aktuální deska Enter The Mirror, se kterou přijedou ve středu 4. května do Underdogs'. Společně s Maserati zahraje francouzský instrumentální postrock Lost in Kiev. Čtvrtek 5. května proběhne pod taktovkou Hluch crew, kteří do Underdogs' pozvali dobře promazané hardcorové lokomotivy Armor a Big Laugh. Floridští Armor mají dobře nastudovaný old-school hardcore, rozhodně ale nepapouškují své učitele a servírují destruktivní, ale svěže současný sound. Big Laugh, kteří dorazí z Milwaukee ve státu Wisconsin, hrají kombinaci chaotického youth crew hardcoru a psychotického noisepunku. Společně s Armor a Big Laugh zahraje frýdecko-místecký crust punk Koituss a pražský all-stars hc punk Vole. V pátek 6. května vystoupí v Underdogs' berlínské multiinstrumentální trio Trialogos, které staví na konceptu maximalismu v minimalistické hudbě. Jde o originální směs ambientního rocku, analogové elektroniky a experimentálního noisu. Společně s Trialogos zahraje ostravský hudebník Martin Režný pod svým experimentálně-noisovým alter egem Säkkikangas. Jeho vystoupení doplní projekcí vizuální umělec Jiří Volejník alias VJ JV. Dále zahraje ostravský improvizační noisecore Hospital Brut.

V pátek 13. května odstartuje třetí ročník dvoudenního festivalu Eternal Noise Misery. Na dvou pódiích – dole v Underdogs' a na půdě Eternie – se představí výběr toho nejlepšího ze současného tvrdého undergroundu u nás a v okolních zemích. Jedním z hlavních taháků budou rakouští Implore, kteří se pohybují na pomezí metalu, grindcoru a temného hardcoru. Dále zahraje německý trash/black metal Lucifuge, slezský bandana trash Lickspit, pražský chaotický hardcore Decultivate, bratislavské d-beaty Wargame a Blamage, brněnsko-pražská novinka Skiplife, pražský elektronický punk V0NT a řada dalších. V pátek 20. května vystoupí v rámci akce Creepy Teepee Sabbat Call v Pittsburghu usazené duo Machine Girl, které svým pojetím digital hardcoru stírá hranice mezi grindcorovým moshpitem a gabber ravem. Společně s projekty jako Deli Girls, Prison Religion nebo Bonnie Baxter vedou Machine Girl současnou vlnu kapel, které pracují s punkem, noisem, technem, rapem a dalšími vlivy, a přitom je nelze jasně zařadit ani do jedné z těchto žánrových škatulek. Machine Girl ve své tvorbě reflektují mediální přesycenost a postmoderní konzumerismus a v tvorbě se nechávají inspirovat videohrami nebo ultranásilnými horory.

Ve středu 25. května vystoupí premiérově v Česku vencouverští Crack Cloud. Multimediální kolektiv, ve kterém našli útočiště hudebníci, umělkyně nebo filmaři, se zformoval v roce 2016 kolem zpěváka a bubeníka Zacha Choye a v základní sestavě čítá sedm členů. V Underdogs' představí svou nejnovější desku Pain Olympics, hudební koláží post-punku, hip-hopu, elektroniky a industriálního noisu, do které se promítá živelná energie, sdílený duch i společný osud, ke kterému v případě mnoha členů Crack Cloud patří snaha zbavit se látkových závislostí. V sobotu 28. května se po téměř pěti letech do Underdogs' vrátí newyorské duo Tempers a přiveze s sebou čerstvou novinku New Meaning. Tvorba Tempers, tedy Jasmine Golestaneh a Eddieho Coopera, se odvíjí od synthpopových melodií, které pracují s prchavou alchymií a potemnělou poetikou nočních toulek a surrealistických parties.

Info

Underdogs'
Fb klubu

foto © se svolením Underdogs'

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Ritual Howls přivezou postpunk i spaghetti western

redakce 09.05.2022

Hity, které jako by vypadly z osamělých pasáží spaghetti westernů, jak dělané pro noční cestování a erotické exkurze?

Volkmar Miedtke & Ultrafon, Dälek, Mariza a jiné od Rachotu

redakce 09.05.2022

Co chystá agentura Rachot na květen a červen a čím nás oslní v listopadu? Instrumentální psychedlie, zvuková monstra i fado!

Spectaculare pomalu vrcholí: Bugge Wesseltoft a Henrik Schwarz

redakce 08.05.2022

Co se stane, když norský jazzový inovátor potká německého deephouseového veterána a začnou spolu improvizovat?

Oranssi Pazuzu ve Futurum Music Baru

redakce 08.05.2022

V souvislosti s hudbou finských experimentátorů se skloňují žánry jako psychedelický black metal, avantgardní rock, doom metal, krautrock či ambient.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace