Zprávy / Nové desky

Kyklos Galaktikos na nové desce vítají temnotu

Kyklos Galaktikos na nové desce vítají temnotu

redakce | Zprávy / Nové desky | 22.01.2015

Vydání svého druhého alba Kyklos Galaktikos avizují dalším singlem. Skladba Tragédie I. míří do aktuálního světového kontextu. Ústředním motivem novinky Jana Buriana ml., Jaroslava Hrdličky a Michaely Švédové tedy není jen téma zrcadlení, mezery, opakování nebo chyby, ale i fenomén strachu a náboženství. Album Mezi lovci mezer vyjde 10. února na značce Polí5, křest v pražském Podniku kapela chystá na 19. února.

Poslech nových skladeb Kyklos Galaktikos vyvolává pocit ztráty půdy pod nohama a iniciuje položení mnoha otázek. Spojení tabuizovaných témat, kontrastního projevu zpěváků, hostujících dětí a humoru ještě zvyšuje účinnost skladeb, jejichž cílem je vzbuzovat pochybnosti. "Donutíme-li posluchače opustit alespoň část svých dopředu nastavených názorů, aby o věcech kolem sebe přemýšleli otevřeným způsobem, budeme spokojení," říká Jan Burian.


"Dneska hrajem naostro, možná že je to naživo, nebo je to video," vykřikují Kyklos Galaktikos v singlu Tragédie I. Mísí tak realitu i virtuální svět počítačových her. Když pak holčička ve skladbě Válečný zpěv II vypráví příběh o smrti, téma najednou rezonuje ještě víc. Je ale tohle ještě hra?

"Cíl neuteče, střela neuteče, trefa neuteče, už nic neuteče… vítáme temnotu, uctíváme nejistotu… břicha si nacpem tichem," rapují muzikanti s vervou ve skladbě Výry. "Bez války není stability,” opakují v písni Válečný zpěv II. „Za oponou čeká černá díra, před oponou čeká sklenka vína," deklamují v otvíráku alba Tragédie II. Takových spojení je aktuální tvorba Kyklos Galaktikos plná.


Na debutu Osa dobra byl Jan Burian jediným muzikantem. Dnes to už neplatí, a proto i výsledek je odlišný. Už během příprav desky Mezi lovci mezer s kapelou spolupracovala také Michaela Švédová, která doplní dvojici Burian Hrdlička na koncertech. S novým albem přichází tedy i nové obsazení Kyklos Galaktikos. "V některých písních nám přestal stačit rap a odvážili jsme se zpívat. Toužili jsme vytvořit nahrávku, která by se dala poslouchat od začátku do konce v jednom kuse a kde už hudba sama vypráví a je stejně důležitá jako slova. Tak pomalu mizí hranice mezi jednotlivými písněmi, některé pasáže jsou hodně dlouhé, někde zůstává jen hudba samotná," říkají Kyklos Galaktikos o novém albu.

Debutové album Osa dobra vyšlo v prosinci 2011 na webových stránkách skupiny, kde je zdarma ke stažení společně se sólovými projekty Jana Buriana. Druhé album vychází 10. února 2015 na značce Polí5 pod názvem Mezi lovci mezer. První singl Nemehlo Kyklos Galaktikos zveřejnili už na podzim.

Info

Kyklos Galaktikos

www.facebook.com/Kyklos-Galaktikos
www.kyklosgalaktikos.cz

foto (c) Andrea Petrovičová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Duo Meowlau x Val oznamuje EP

redakce 17.01.2022

Titulna skladba Nevermind sa da zaradit do liquid drum and bass zanru s vokalami.

Thistle vydávají první studiovou nahrávku

redakce 12.01.2022

Album obsahuje materiál představující minimalistické ambientní improvizace i pečlivě vystavěné skladby a ukazuje tak relativní tvárnost dvojice.

Insania ohlašuje nové album

redakce 10.01.2022

Koncepce nahrávky si hraje s groteskností dějinných událostí, vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století a název alba je kombinací...

V0nt vydávají debutové album

redakce 06.01.2022

Jak je u V0nt zvykem, deska vznikala okolo stolu plného samplerů, synťáků a bzučících efektů.

Andrea Šulcová: Nobody Knows

redakce 04.01.2022

Album obsahuje šest písní s autorskými texty i hudbou. Autorka si zároveň sama natočila kytary, zpěvy a příčnou a irskou flétnu.

Nový release Weltschmerzen :: Pain Palace

redakce 02.01.2022

Trinástym releasom vydavateľstva Weltschmerzen je dlhohrajúci album staro-nového projektu Pain Palace.

Munroe vydávají nové album Divoké kvítí

redakce 31.12.2021

Pilotní klip Vlčí menuet vás ponoří do nálady hororů z 50 let.

Stroon vydáva novú nahrávku

redakce 30.12.2021

Ake by to bolo, ak by sa dalo vylučovanie hormónov ovládať vôľou? Ako by sme to vedeli používať a čo by to urobilo s naším sebaobrazom?

Tuzemský avant pop: Blue Uandi

redakce 29.12.2021

Blue Uandi v současnosti pracují na další sérii singlů a kolaborací s vizuálními umělci, na pódiích se představí naživo v příštím roce.

B4 vydali Pomazánkové máslo

redakce 28.12.2021

Severočeská skupina B4 vydává po dvou letech od alba Plastová okna novinku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace