Zprávy / Nové desky

La Banda de Contenedor mají fiestu

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.07.2021

Hudba „kapely z kontejneru“ La Banda de Contenedor je živá, energická a staví na silném DIY cítění. Třípísňové EP Fiesta in Agonia nahrála kapela v Tajným studiu v produkci Jana Brambůrka a vyšlo 7. července 2021 u Yannick South Records. EP otevírá video singl Toc de Marx.

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím. Pod tím vším jsou stále cítit latinskoamerické kořeny. Nebojí se chytlavosti ani kontroverzních obratů. V textech, mapujících vztahy, sex a politiku, je dominantní španělština, zaznívá ale také angličtina a občas i čeština.

„Fiesta in Agonia je první nahrávkou, na které jasně a zřetelně zní duše téhle kapely. První, která říká, že tohle jsme my. Název má dvě významové roviny. První je doslovná, inspirovaná místní slavností v obci Agonia na severu Portugalska, kde jsem několik let žil a kde i vznikla titulní fotka EP. Druhá je ekologicko-ekonomická, kdy je naše planeta v mnoha ohledech v agonii, dusí nás znečištění a miliardy lidí třetího světa žijí v chudobě, zatímco nás zajímá mistrovství ve fotbale, kde si dát burger a kde se v pátek ožrat. A hlavně, ať nám sem nikdo neleze.“ dodává k nahrávce kapelník a bubeník Vojta “Vizír” Vágner.

Info

La Banda de Contenedor – Fiesta in Agonia (Yannick South Records, 2021)
Fb kapely

foto © Klára Kotzová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace