Zprávy / Nové desky

La škola chystá novou desku Člověk

La škola chystá novou desku Člověk

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.04.2020

La škola je hudební škola autorské tvorby a improvizace pro děti už od nejnižšího věku. La škola je dvojice Tomáš Fingerland a Petra Strá, kterou doplňuje několik dalších hudebníků, většinou performerů zvyklých improvizovat: Michaela Antalová, Oskar Török, Matěj Kotouček, Jana Vébrová, Elia Moretti, Kirill Yakovlev, Josefína a Lev, za mixem pak Ondřej Ježek. Připravují k vydání novou desku Člověk, jejíž dotočení se zpomalilo, a možná na nějaký čas úplně zastavilo, nicméně ven vysílají první čtveřici singlů s přáním pevného zdraví všem vůkol.

Každá píseň se rozvíjí v hudební pole, v živý koncert všech zúčastněných, v předem nenazkoušené variace původní drobné melodie. Pro děti vzniklo pásmo petit chansons, malých šansonů, jejichž společnou antropologií je hledání člověka - od amonitů, trilobitů až po krkonošské lyžaře. Velká deska bude následovat.

rozhovor s dvojicí La škola si můžete přečíst tady

Info

La škola
bandcamp projektu

foto © Petra Klapka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nekola děkují za druhou desku

redakce 02.12.2020

Démoni samoty, strachu, smutku ale i prosvítající naděje jsou tématem tohoto alba, které vznikalo od jara 2019 do podzimu 2020.

Annet X vydává první desku

redakce 30.11.2020

Annet X chce ukázat, že umí udělat jak poctivou RnB baladu, tak temnější věci na hraně rapu, ale i úderné party tracky.

Nová Kolna na Polí5

redakce 30.11.2020

Smrtí zatepla je volný pandán k albu Ženy. Tím ale podobnost končí, Kolna spojuje improvizaci s písní, elektroniku s rockem, etnické nástroje s věšákem na prádlo.

Nové EP Bert & Friends

redakce 29.11.2020

Název EP je vzhledem k určité lehkosti předchozích počinů a také samotnému obalu na první pohled zvláštní.

Hudební projekt pokoj25 vydává třetí desku

redakce 26.11.2020

Zvukově zůstávají produkce tracků v elektronickém spektru i když tentokrát mají blíž spíš rapovému soundu minulého desetiletí než osmdesátkovému synthpopu.

Láska, nikoliv strach - Long Play Belarus

redakce 24.11.2020

Deset běloruských kapel se spojilo, aby vytvořily kompilaci Long Play Belarus. Skladby byly nahrány v době, kdy se pohled Bělorusů na život i jejich zemi dramaticky proměnil.

Květy vydaly své nejitimnější městské album

redakce 19.11.2020

Album Květy Květy je intimní vztahová deska, která pracuje s principem duality. V kapele jsou dvě dvojice: rytmika versus kytaristé.

Billow vydávají nové album

redakce 18.11.2020

Lo-fi/dreampopové trio Billow vydalo na kazetovém labelu Z Tapes svou třetí desku. Blíže elektronice.

Nové tituly u Polí5

redakce 18.11.2020

Své poslední album Zdivočelý koně vydala Načeva už na jaře vlastním nákladem pouze na CD. Vinyl a streaming až nyní u Polí5. Kdo dále ve stáji?

Vychází nová deska Dagmar Voňkové

redakce 17.11.2020

Na scéně se pohybuje od 70. let, kdy zcela svébytným způsobem začala kombinovat tradiční formu lidové písně s unikátním stylem hry na kytaru a expresivním zpěvem.