Zprávy / Festivalové

Lajnap Psych Tentu na Fluff Festivalu je kompletní

Lajnap Psych Tentu na Fluff Festivalu je kompletní

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.07.2022

Po dvouleté covidové pauze se Fluff Fest vrací zpět na rokycanské sportovní letiště. V rámci jeho programu nechybí ani venkovní stage Psych Tent, kterou od roku 2012 kurátoruje label Stoned to Death. Na té se letos představí více jak třicítka českých i zahraničních umělců a umělkyň.

více o festivalu zde

Program bude probíhat od čtvrtečního večera 28. července až do pozdní neděle 31. července. Čtvrteční start bude již klasicky patřit především umělcům z vod experimentální elektronické hudby. Představí se česká proaktivní legenda xNBDYx, jeden z úzké řady lokální straight-edge noisové scény, sekundovat mu bude italské duo Casa di Caccia, spojené s italským labelem Second Sleep. Ottaven je solovým projektem Giovanni Donadiniho, který v něm obrací naruby modulární syntézu a zavádí posluchače do nekonečných repetitivních krajin.

Čtvrteční finále pak bude patřit dvoum matadorům české ambientní a experimentální scény, dojde na sólové vystoupení Jana Tomáše (Lvmen, Tomáš Palucha), i na sólo jeho souputníka Jana Kašpara, který vystupuje pod monikerem Obelisk of Light a který již dekádu kultivuje svůj svojsky euforický drone, který často vychází z ojedinělé kytarové manipulace. Výše zmíněná dvojice muzikantů Tomáš a Kašpar na festivalu vystoupí v neděli ještě v rámci společného projektu Sítě. Tomáš si v ráci Psych Tentu odbude triptych, v sobotu se po mnoha letech vrátí na místo činu i se svou kapelou Tomáš Palucha.

Mezi dalšími umělci se posluchači mohou těšit na vystoupení zakladatelky labelu Řehole Timmi, v Čechách usazenou běloruskou zvukovou umělkyni mʊdʌki, zasněné rapové duo lobbyboy&saab900turbo nebo dvojici Jasnovidec , která se intenzivně a dlouhodobě zabývá prací s modulárními syntezátory a vytváří hudbu na pomezí drone noisového masivu. Exkluzivní evropský koncert na Psych Tentu odehraje americký dark folkový hudebník Jakob Battick, který se ve své tvorbě inspiruje tvorbou minimalistů i italských brakových hororů.

V sobotu pak večer zakončí britský bass klarinetista Chris Cundy, známý pro svůj repetitivní přístup ke hře. Z muzikantů, kteří se letos vydávají na dlouhou cestu s jediným cílem Psych Tent ještě třeba zmínit egyptského pábitele Seifa Gabera alias Polonius, který v sobotu odehraje svůj eklektický set, který v sobě snoubí psychedelickou elektroniku, dnb, jungle a rozlámané techno. V pátek pak zajisté potěší Primorje, italské duo, které svoji hudbu zásadně vytváří pomocí dvou čtyřstopých rekordérů. Vystoupí také domácí REK, Bibione a další.

Info

Fluff Fest:
Psych Tent
28.–⁠31. 7. 2022
Sportovní letiště, Rokycany
Fb událost

foto © se svolením Jakoba Batticka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Brutal Assault nabídne rekordní počet kapel

redakce 07.08.2022

Brutal Assault se v letošním roce rozrůstá o další festivalový den. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě poprvé začíná už úterním programem.

Chcete hrát na slovinském Mentu?

redakce 06.08.2022

Slovinský festival Ment Ljubljana zve evropské kapely, sólové interprety a živé umělce s koncertními zkušenostmi a veřejně přístupným audio a video materiálem.

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

redakce 04.08.2022

Na konci srpna se do Prahy opět vrátí největší setkání gotiků ve střední Evropě.

První ročník Mojoy festu

redakce 04.08.2022

Na tomto ročníku s podtitulkem „Songwriters Edition“ se mimo jiné představí grunge-folkový Milo Karvas se svojí „on the road“ tvorbou.

Sound festival na Altenburgu 1964

redakce 02.08.2022

Na clubbery čekají dvě stage, temná atmosféra a především současný berlínský techno sound, který přijede reprezentovat francouzská DJka Léa Occhi.

Festival Sziget příští týden i s českou stopou

redakce 02.08.2022

Dostat se do programu festivalu se letos podařilo hned několika zástupcům české a slovenské scény

Letní alternativa v Bystřici

redakce 31.07.2022

Letní alternativa, jednodenní festival nekomerční hudby, je v Bystřici zavedený.

Multižánrový festival Repete podpoří zámek v Rožmitále pod Třemšínem

redakce 28.07.2022

Cílem Repetefestu je tedy poskytnutí prostoru pro sebepropagaci začínajícím umělcům, rozšíření povědomí o této krásné památce na okraji Brd a snaha finančně podpořit fungování spolku.

Festival YouTopia hledá nejlepší slovenský videoklip

redakce 26.07.2022

Je čas popri hudobných cenách vyzdvihnúť aj to najlepšie, čo vzniká na slovenskej videoklipovej scéne.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace