Zprávy / Festivalové

Le Guess Who? otevřené uprchlíkům

Le Guess Who? otevřené uprchlíkům

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.09.2018

Dvanácté vydání hudební přehlídky Le Guess Who?, která se tradičně koná v malebném prostředí nizozemského Utrechtu, letos znovu nabídne na 150 umělců. V termínu od 8. do 11. listopadu se představí na mnoha osobitých místech počínaje divadly, rockovými kluby až po kostely, galerie a sklady.

Havním sociálním partnerem letošního ročníku se stala organizace Dutch Council for Refugees (Nizozemská rada pro uprchlíky). Ta se v Nizozemí zavázala k ochraně uprchlíků a žadatelů o azyl, poskytnutím osobní podpory a zastupováním jejich zájmů při přijímání a následném zapojení do společnosti. Zároveň se připojila k iniciativě Grant an Entry, která poskytuje uprchlíkům možnost, aby se zúčastnili festivalu jako dobrovolníci.


Grant an Entry vychází z iniciativy Verenigde Podiumkunstenfestivals, tedy partnerství více než 40 nizozemských festivalů, které se snaží zpřístupnit nejen divadelní umění. Festival nabízí návštěvníkům Le Guess Who? možnost zakoupit další jednodenní lístek pro uprchlíka, který žije v Nizozemí a nemá pro návštěvu akce dostatek finančních prostředků.

Info

Le Guess Who? 2018
8. - 11. 11. 2018
Utrecht, Nizozemí
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články