Zprávy / Festivalové

Le Guess Who zveřejňuje první jména

Le Guess Who zveřejňuje první jména

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.05.2022

Le Guess Who? 2022 zveřejňuje první jména. Holandský festival se vrací 10.-13. listopadu 2022 do nizozemského Utrechtu na svůj jubilejní 15. ročník. Letošními kurátory se stali Animal Collective, clipping. a CURL. První jmenovaní, baltimorské kvarteto Animal Collective od počátku nového století přetváří tvář experimentálního popu. Ke své kurátorské práci přizvali nigerijsko-tuarežskou skupinu Les Filles de Illighadad, vycházející hvězdu lo-fi a avantgardního R&B Liv.e, libanonskou producentku a DJku Liliane Chlela a Slauson Malone 1.

Hiphopové trio clipping. ze západního pobřeží, které svůj hororem inspirovaný zvuk zdokonalilo na několika uznávaných albech, sestavilo program, v němž se představí kytarista a člen skupiny Tortoise Jeff Parker, jeden z nejvšestrannějších a nejinovativnějších skladatelů současné elektronické hudby, chicagská rodačka Jana Rush, baltimorský experimentální rockový kvartet Horse Lords nebo DJ, producent a spoluzakladatel NON Records Nkisi.

CURL je úzce propojená komunita z londýnského undergroundu, kterou tvoří zvukoví excentrici Mica Levi, Brother May a Coby Sey. Pod jejich patronátem uvidíme Dykegeist, nové choreografické dílo britské performerky Eve Stainton s hudbou od Micy Levi, v Detroitu narozenou a v Berlíně žijící producentku Laurel Halo, překračující hranice popu, ambientu, experimentální a elektronické hudby, hudebnici a básnířku Moor Mother ve spolupráci s rapperem Billym Woodsem nebo Maëvu Berthelot & Coby Sey, kteří představí pohlcující audiovizuální živé vystupení A Tender Ascent.

Info

Le Guess Who? 2022
10.-13. 11. 2022
Utrecht, Holandsko
web festivalu

foto © Cristina Berkovitz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mladí ladí jazz od jara do zimy

redakce 17.05.2022

Krátce po velkolepé oslavě Mezinárodního dne jazzu na pražském Karlově náměstí tým pořadatelů festivalu přichystal další pestré koncerty.

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Hudební festival UTOpije

redakce 12.05.2022

Nejrůznější hudební styly od postfokloru přes psychedelic-rock po acid-live-drums-techno rozvlní vodní nádrž.

Slunovrat přiváží Truffaze, La Putyku nebo Mawera

redakce 12.05.2022

Světová jména i nové neokoukané tváře, inspirativní přednášky a besedy s řadou osobností, tradičně vytříbená gastronomie včetně několika zbrusu nových překvapení.

Line-up Pop Messe je kompletní

redakce 11.05.2022

Program druhého ročníku progresivního festivalu Pop Messe nabídne téměř šedesát umělců ze zahraničí a Česka.

Květnové intermezzo Hradeb Samoty

redakce 10.05.2022

Viac ako 25 hudobno-vizuálnych predstavení v žánroch ako dark ambient, drone, industrial, noise, hardcore techno, batcave, rhythmic noise a ďalších.

Rafael Anton Irisarri zakončí Spectaculare v Planetáriu

redakce 10.05.2022

Irisarri zanechal svůj otisk ve většině nejzásadnějších ambientních skladeb uplynulého desetiletí i mimo něj.

Ji.hlava spustila prodej Early bird akreditací

redakce 10.05.2022

Z každé akreditace prodané do 30. června poputuje minimálně 50 korun do veřejné sbírky ukrajinského festivalu Docudays UA, který finančně podporuje ukrajinské dokumentaristy\*tky.

Květnové Americké jaro uvede Uriho Cainea, Kennyho Wernera i Attacca Quartet

redakce 08.05.2022

Werner je světově proslulý klavírista a skladatel, který během své kariéry vystupoval s jazzovými legendami, jako jsou Dizzy Gillespie, Stan Getz, Charles Mingus a Jack DeJohnette.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace