Zprávy / Nové desky

LeebOrn vydávají EP

LeebOrn vydávají EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination. Kapela se chystala vydat album, které by zároveň bylo jejich společným hudebním rozloučením.

Do procesu nahrávání vstoupil nejen covid, ale také změny v prioritách každého z nich. Na původním cíli co nejlépe zaznamenat společnou tvorbu se však shodli. Snahou bylo zachytit trio v autentickém prostředí zkušebny a hrát bez přehnaného perfekcionismu. Z nahrávání ve zkušebně nakonec zbyla prakticky jen jedna skladba, s časovým odstupem se většina věcí nahrála znovu v olomouckém studiu Palba a částečně v Ziki Records. O finální mix se postaral Amák z Golden Hive Studios. Nové album oproti předchozí zasněné nahrávce The Pulley System z roku 2019 ukazuje i syrovější a agresivnější tvář kapely. Žánr shoegaze však v jejím rodokmenu zůstává stále patrný a o ponoření do snových hloubek posluchač nepřijde. K atmosférické písni Mist, která je obžalobou nekonečného růstu, Leeb0rn natočili i lehce bizarní videoklip.

Po odchodu baskytaristy Lukáše Bartulce ústřední dvojici Jana a Dominiku Srostlíkovy doplnili zpívající houslistka Klára Šváchová a baskytarista Martin Navrátil. Aktuální skladby tak v koncertním provedením dostávají košatější a dynamičtější podobu, zároveň díky posílení ženského elementu více vyniknou jemnější pasáže.

Info

Leeb0rn – Reach One's Destination (2021)
Bandcamp kapely

foto © Tomáš Rossi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace