Zprávy / Nové desky

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes jako Ivy Z hudebnice Lenka Zbořilová (Billow). Nahrávka vychází v limitované edici 70 kazet a vznikala experimentálně na prostoru posledních 16 týdnů, kdy byla každý týden složena či dodělána jedna písnička.

„Cílem tohoto ‚1 track týdně‘ projektu bylo naučení se nových věcí v Abletonu, co se týče nahrávání a mixování, ale také oproštění se od nedodělaných nápadů, které se mi za poslední dobu nastřádaly a začaly mě tížit,“ říká Ivy Z. Žánrově se tak na nahrávce objevují skladby inspirované slowcorem s dominujícím klavírem (10,000 Dawns, Like a Hunter I Never Sleep), lo-fi folkem (City Lights) nebo třeba weird popem a hyperpopem (Red Dress Dirty, 2022).

„Prvotní inspirací k založení tohoto side projektu byl návrat ke klavíru. Na začátku pandemie jsem si pořídila piano, ke kterému jsem se vrátila poprvé od dětství. Posléze se začala kupit spousta střípků a nápadů, s kterými bylo potřeba něco udělat – jejich nedokončenost mě začala vysávat a skládání mě přestávalo bavit. Zároveň jsem ale nechtěla, aby se jejich dodělávání proměnilo v úzkostlivý, rok trvající proces. Šlo mi o to co nejvíc zanechat spontaneitu a neznepřátelit si ty písničky přílišnou péči, proto jsem jim nakonec vždy věnovala maximálně týdenní pozornost a posílala je čerstvé ven.“

Album obsahuje 16 písniček, z toho ta úplně poslední vznikla kompletně během jediného dne. „V případě crescent moon jsem to chtěla posunout ještě dál a zkusit soustředit vše do jediného dne. Dopoledne byl napsán text, složena a nahrána hudba, po obědě zpěvy, večer finální dodělání a rychlomix.“ Na desce vypomáhal s kytarami také Jakub Zbořil, mastering několika písniček obstaral Vincent Stránský.

Info

Ivy Z - Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 (Z Tapes, 2021)
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace