Zprávy / Festivalové

Let It Roll rozšiřuje shows

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.07.2024

Již za necelý měsíc startuje na milovickém letišti ve Středočeském kraji největší drum & bassový festival Let It Roll 2024. V termínu od 1. do 3. srpna se na něm představí téměř 200 umělců, z toho zhruba 100 zahraničních jmen.

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows, které jsou mezi festivaly v České republice unikátem. Změn se pro letošní ročník dočkají netradičně všechna pódia a návštěvníci se tak mohou těšit na zbrusu nové hlavní pódium „The Core“, představující mimozemskou základnu nepřátelské civilizace, se kterou se střetnou hlavní hrdinové festivalového příběhu. Právě toto střetnutí je ústředním motivem proslulé a již tradiční show „Opening Ceremony“, která se odehraje v pátek 2. srpna ve 22 hodin na již zmíněném hlavním pódiu. Na její přípravě se podílí rozsáhlý tým kreativců z různých koutů světa, čítající 6 hudebních producentů, kteří jsou zároveň ambasadory letošního ročníku festivalu, či 8 VJs a 3D umělců. Chybět nebude ani obří ohňostroj a světelná show, které „Opening Ceremony“ doprovodí.

Na stejném pódiu se v sobotu 3. srpna ve 22 hodin odehraje také nová „TOP10DNB Show“. Její podobu měli možnost ovlivnit fanoušci - zazní v ní totiž deset nejpopulárnějších žánrových skladeb roku 2023 tak, jak si je v rámci ankety sami odhlasovali. Ani v jejím rámci nebudou chybět ohňostroje a světelná show.

Posledním přírůstkem v rámci shows na festivalu je „The Unleash“ - ta se odehraje už v předvečer festivalu, ve středu 31. července od 21:30 na Storm Stage a bude odměnou těm nejvěrnějším fanouškům, kteří na festival dorazí brzo. Ti se můžou těšit na neoficiální zahájení festivalu v čele s neohlášeným headlinerem a speciální fireshow.

Co se týče dalších pódií, druhé největší z nich, „Terra“, prošlo pro letošní ročník kompletním redesignem, horkou novinkou je změna velkého stanového pódia na „Circle“, které premiérově nabídne aktuálně velmi populární 360° rozložení, kdy je pódium s umělcem postaveno doprostřed tanečního parketu a obklopeno fanoušky ze všech stran. Novým menším pódiem pod širým nebem je pak „Reactor“, jehož vzhled vychází z vizuálu pódia letošní zimní edice festivalu, která se odehrála v únoru v O2 Universu.

Součástí programu jsou i proslulé „bus parties“ a samozřejmostí je i nabitý doprovodný program festivalu, čítající různé volnočasové aktivity včetně populárního HIIT DNB Workoutu, tanečního turnaje v tzv. DNB Stepu a dalších.

více o festivalu zde

Info

Let It Roll
1.–⁠3. 8. 2024
Letiště, Milovice
web festivalu

foto © Matus Safranka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Exit Festival nabízí v Česku neokoukané hvězdy

redakce 30.06.2024

Taneční aréna je vizuálně propracovaná scéna známá svými kultovními večírky až do východu slunce nad Petrovaradínskou pevností.

Z festivalu Letiště se stává LET

redakce 30.06.2024

Festival se rozšiřuje v prostoru a zachovává programovou linku plnou hudby, workshopů a divadelních performance.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace