Zprávy / Festivalové

Letní alternativa v Bystřici

Letní alternativa v Bystřici

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.07.2022

Letní alternativa, jednodenní festival nekomerční hudby, je v Bystřici již zavedenou značkou, kterou město ve spolupráci s agenturou Seventy.cz buduje již dvanáct let. Je zároveň poznávacím symbolem lokální kulturní nabídky s přesahem do okolních regionů. Letos byl program na sobotu 6. srpna připravován s ročním předstihem a pořadatelé nově avizují i dřívější začátek akce.

V nabitém programu se publikum může těšit na zavedená i neznámá a přitom kvalitní jména. „Bude to pestré letos, velmi. Do Bystřice jsme pozvali zástupce tanečního ska, metalovou mašinu, etnošamany, nadějné mladé rockové bohy anebo opravdovou melancholii v podání Rosie Wade & Jamclub, kapely z Valmezu, která se pohybuje na vlně soulu, blues a rocku. Z Vysočiny dorazí mladá trojčlenná parta Vosolit!, která se s ničím opravdu nemaže ve stylu Rage Against The Machine anebo RHCP, a přitom bravurně ovládá své nástroje i zpívá, a to pouze česky. A z Brna se k nám přiřítí definitivní etnosmršť Čankišou, kteří si vymysleli vlastní jazyk, ve kterém zpívají a je to jedna z prvních kapel stylu worldmusic, která nám zde zahraje,“ uvádí letošní hudební jména promotér Tomáš Hradil. Sděluje i zábavnou historku právě o Čankišou. „Jejich velmi specifický zpěvák Karel Heřman před lety odjel do Mongolska, kde se zúčastnil mistrovství světa v hrdelním zpěvu. No a v tamní velké konkurenci vyhrál! Tohle přeci chceme slyšet a vidět i u nás!,“ dodává s úsměvem Hradil.

Naše hlavní město budou letos reprezentovat dvě kapely. „Po loňském úletu Electrick Mann u nás vystoupí další parta šílenců, a to Hentai Corporation. Pětičlenná rozbuška z Prahy napěchovaná neskutečnou energií definující svůj styl naprosto výstižně jako thrash rock'n'roll je doslova záležitostí pro hudební fajnšmekry,“ představuje jednu z hvězd večera Martin Táborský ze spolupořádající agentury Seventy. „Na závěr jsme pozvali klasiku klasik, kterou netřeba moc představovat. Sto zvířat je kvalitní, velmi zábavná a opravdu velká parta skvělých muzikantů, Celý festival nám budou uzavírat a věříme, že tancovat bude celý zámek,“ končí výčet vystupujících kapel dramaturg festivalu Tomáš Hradil.

Info

Letní alternativa
6. 8. 2022 17:00
Bystřice pod Hostýnem
Fb událost

foto © Louis, se svolením Metalopolisu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Brutal Assault nabídne rekordní počet kapel

redakce 07.08.2022

Brutal Assault se v letošním roce rozrůstá o další festivalový den. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě poprvé začíná už úterním programem.

Chcete hrát na slovinském Mentu?

redakce 06.08.2022

Slovinský festival Ment Ljubljana zve evropské kapely, sólové interprety a živé umělce s koncertními zkušenostmi a veřejně přístupným audio a video materiálem.

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

redakce 04.08.2022

Na konci srpna se do Prahy opět vrátí největší setkání gotiků ve střední Evropě.

První ročník Mojoy festu

redakce 04.08.2022

Na tomto ročníku s podtitulkem „Songwriters Edition“ se mimo jiné představí grunge-folkový Milo Karvas se svojí „on the road“ tvorbou.

Sound festival na Altenburgu 1964

redakce 02.08.2022

Na clubbery čekají dvě stage, temná atmosféra a především současný berlínský techno sound, který přijede reprezentovat francouzská DJka Léa Occhi.

Festival Sziget příští týden i s českou stopou

redakce 02.08.2022

Dostat se do programu festivalu se letos podařilo hned několika zástupcům české a slovenské scény

Multižánrový festival Repete podpoří zámek v Rožmitále pod Třemšínem

redakce 28.07.2022

Cílem Repetefestu je tedy poskytnutí prostoru pro sebepropagaci začínajícím umělcům, rozšíření povědomí o této krásné památce na okraji Brd a snaha finančně podpořit fungování spolku.

Festival YouTopia hledá nejlepší slovenský videoklip

redakce 26.07.2022

Je čas popri hudobných cenách vyzdvihnúť aj to najlepšie, čo vzniká na slovenskej videoklipovej scéne.

OFF Festival ohlašuje další jména

redakce 25.07.2022

Dědicové polské coldwave vlny, kteří od Lykke Li převzali nejen své jméno, ale i talent pro vyvolávání melancholie? Mnoho dalšího na letošním OFFu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace