Akce

Letní alternativa v Bystřici

Letní alternativa
06. 08. 2022 17:00
, Bystřice pod Hostýnem

Letní alternativa, jednodenní festival nekomerční hudby, je v Bystřici již zavedenou značkou, kterou město ve spolupráci s agenturou Seventy.cz buduje již dvanáct let. Je zároveň poznávacím symbolem lokální kulturní nabídky s přesahem do okolních regionů. Letos byl program na sobotu 6. srpna připravován s ročním předstihem a pořadatelé nově avizují i dřívější začátek akce.

V nabitém programu se publikum může těšit na zavedená i neznámá a přitom kvalitní jména. „Bude to pestré letos, velmi. Do Bystřice jsme pozvali zástupce tanečního ska, metalovou mašinu, etnošamany, nadějné mladé rockové bohy anebo opravdovou melancholii v podání Rosie Wade & Jamclub, kapely z Valmezu, která se pohybuje na vlně soulu, blues a rocku. Z Vysočiny dorazí mladá trojčlenná parta Vosolit!, která se s ničím opravdu nemaže ve stylu Rage Against The Machine anebo RHCP, a přitom bravurně ovládá své nástroje i zpívá, a to pouze česky. A z Brna se k nám přiřítí definitivní etnosmršť Čankišou, kteří si vymysleli vlastní jazyk, ve kterém zpívají a je to jedna z prvních kapel stylu worldmusic, která nám zde zahraje,“ uvádí letošní hudební jména promotér Tomáš Hradil. Sděluje i zábavnou historku právě o Čankišou. „Jejich velmi specifický zpěvák Karel Heřman před lety odjel do Mongolska, kde se zúčastnil mistrovství světa v hrdelním zpěvu. No a v tamní velké konkurenci vyhrál! Tohle přeci chceme slyšet a vidět i u nás!,“ dodává s úsměvem Hradil.

Naše hlavní město budou letos reprezentovat dvě kapely. „Po loňském úletu Electrick Mann u nás vystoupí další parta šílenců, a to Hentai Corporation. Pětičlenná rozbuška z Prahy napěchovaná neskutečnou energií definující svůj styl naprosto výstižně jako thrash rock'n'roll je doslova záležitostí pro hudební fajnšmekry,“ představuje jednu z hvězd večera Martin Táborský ze spolupořádající agentury Seventy. „Na závěr jsme pozvali klasiku klasik, kterou netřeba moc představovat. Sto zvířat je kvalitní, velmi zábavná a opravdu velká parta skvělých muzikantů, Celý festival nám budou uzavírat a věříme, že tancovat bude celý zámek,“ končí výčet vystupujících kapel dramaturg festivalu Tomáš Hradil.

Info

Letní alternativa
6. 8. 2022 17:00
Bystřice pod Hostýnem
Fb událost

foto © Louis, se svolením Metalopolisu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat festival se vrací do areálu kladenské Poldi

redakce 18.08.2022

Po vydařené loňské premiéře audio-vizuální noci Till the Last se kolektiv Lunchmeat vrací do areálu bývalých hutí a oceláren Poldi Kladno.

Festival MikuLOVE příští víkend

redakce 17.08.2022

Festival navazuje dramaturgií a podtitulem Festival nepopulární hudby na dvacetiletou tradici zdejšího festivalu Eurotrialog.

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Na Salaši podruhé

redakce 13.08.2022

Hudební program, japonská kaligrafie, umělecká realizace, dobré jídlo a pití, to jsou body kulturního dne v nezaměnitelném prostoru poblíž Tvarožné Lhoty.

Druhý ročník Raveyard Festivalu

redakce 12.08.2022

Tentokrát se můžete těšit na světová drum’n’bassová jména, ale také na špičky tuzemské rapové scény nebo novou experimentální stage.

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

redakce 11.08.2022

Českou scénu zastupují i brněnští deathmetaloví Vanguard, Refore, jejichž koncerty bývají hodně našlapané nebo See You in Hell.

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace