Zprávy / Festivalové

Léto barev. Dnes zahajuje festival Colour Meeting.

Léto barev. Dnes zahajuje festival Colour Meeting.

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.07.2015

Multižánrový festival Colour Meeting druhý červencový víkend už podvanácté probarví hudbou a divadlem poličský park u Synského rybníka. I letos je cílem pořadatelů představit méně známé, neotřelé, ale o to zajímavější a poutavější tuzemské i zahraniční interprety a to vše zpříjemnit rodinnou atmosférou.

V pátek 10. července odpoledne zahájí Colour Meeting pouliční klaunská groteska Bomberos divadla Squadra Sua na Palackého náměstí. Po přesunu do parku se na hudební scéně můžete těšit na folkově minimalistický Vlčí Mág nebo legendární dívčí kapelu Zuby nehty, která vloni po dlouhých letech znovu sáhla do strun a vydala nové album Kusy. Ostřílení hudební fanoušci si jistě pamatují brněnskou skupinu Dunaj, vracející se v plné síle jako Dunajská vlna. Inu, vypadá to na pořádný večírek, který vyladí i kapela Poletíme? či venezuelští Gypsy Ska Orquesta.


V sobotu 11. července se nepoleví v tempu, kulturní zážitek budou mít také děti. Příhody kluka Bombarďáka a série divadel pro děti potěší nejen je, jak říká Bombarďák: Folk jů! Sobotní odpoledne nakopne Fusion Project slovenského kytaristy a multiinstumentalisty Petera Luhy a neméně zručného banjisty Richarda Ciferského, toho času usazeného v USA. Oba dva jsou světově protřelí muzikanti, kteří hrají po celém světe a s kdekým. Jejich společný Fusion Project je neobyčejné spojení elektrické kytary a banja a setkání dvou muzikantů bez žánrových hranic, a zdá se, že taky bez technických limitů. Z moravské metropole přijedou Bezobratři, dorazí také australská písničkářka Suzie Stapleton.


Hvězdami večera budou dobří známí Longital, kteří se vrací v nové sestavě s bubeníkem a s novým albem, dále vynikající Clarinet Factory, známí např. svou spoluprací s Lenkou Dusilovou, kteří vám vyrazí dech svými dechy a do třetice balkánská odpověď na metalové System of a Down v podání rakouských Gasmac Gilmore. Úplně na závěr vás zahřejí a roztančí belgičtí Krema Kawa.

Info

Colour Meeting 2015
10. - 11. 7. 2015
Městský park, Polička

www.facebook.com/events/902165999806367
www.facebook.com/colourmeeting
www.colourmeeting.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace