Zprávy / Festivalové

Léto s Toyotou (Vangelis)

Léto s Toyotou (Vangelis)

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.07.2022

Toyota Vangelis přináší soundtrack k letošnímu létu na novém EP Léto s Toyotou, které vyšlo 7. července 2022. Klubový písničkář Toyota Vangelis (Václav Peloušek) vyhledává spolupráce a na EP vytvořil čtyři energetické skladby. Jde o kompilaci písní se současným klubovým zvukem a pozitivní popovou chytlavostí.

Letní melancholii navodí již úvodní skladba Smyk s Tokyo Drift (Pavla Bastlová), která se inspiruje kulturou aut a světem pouličního závodění a zasazuje do něj příběh osobního osamění. Návyková rychlost aut slouží jako metafora rychlosti spotřební společnosti a nemožnosti zpomalit a najít klid. Vokáních vlivů a stylů se vystřídá hned celá řada, od experimentálního trapu inspirovaného Zebra Katz, přes český pop 70. a 80. let, citaci Bad Girls od M.I.A. v Eartheater stylizaci až po současný japonský emo-rap. Z rozpáleného parkoviště startuje i navazující skladba Stones In My Body s Lublaňskou umělkyní Sahareyou (Sarah Al Saleh), která zase používá metaforu aut k budování pocitu sebevědomí při překonávání rozchodu. Skladba je crossoverem hyperpopového zvuku s arabským rapem v chorvatštině a angličtině.

Na hopsavý cover písně Měls mě vůbec rád od Ewy Farne si Toyota Vangelis přizval hyperpopového vokalistu, DJe a producenta litterbina (Jonáš Klos). Jde o propojení pop-punkové energie se ranným zvukem labelu PC music. Ve skladbě se zhmotňuje letní párty s malinovkou u koupaliště a nostalgický návrat do futuristických nultých let. Kolekci skladeb uzavírá Ranní rosa ve spolupráci s madým talentovaným producentem Bols/sLoB (Matěj Dvořák). Skladba se inspiruje atmosférou instrumentálů z okolí labelu Drain Gang (Whitearmor či Mechatok), metalickými prvky (Sophie) a zasazuje do něj vokál, který by mohli napsat klidně bratři Nedvědi. Futuristická táboráková nálada a probouzení se na louce, kde je člověk jen zdánlivě offline.


Přebal vytvořila mladá multimediální umělkyně, designérka a ilustrátorka Farah Sara Kurnik aka VJ Liara T'Soni. Farah inspiruje internetová estetika, gaming, spekulativní design a tvorba postav a světů.

Info

Toyota Vangelis – Léto s Toyotou
Fb interpreta

foto © Romana Kovácsová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Brutal Assault nabídne rekordní počet kapel

redakce 07.08.2022

Brutal Assault se v letošním roce rozrůstá o další festivalový den. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě poprvé začíná už úterním programem.

Chcete hrát na slovinském Mentu?

redakce 06.08.2022

Slovinský festival Ment Ljubljana zve evropské kapely, sólové interprety a živé umělce s koncertními zkušenostmi a veřejně přístupným audio a video materiálem.

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

redakce 04.08.2022

Na konci srpna se do Prahy opět vrátí největší setkání gotiků ve střední Evropě.

První ročník Mojoy festu

redakce 04.08.2022

Na tomto ročníku s podtitulkem „Songwriters Edition“ se mimo jiné představí grunge-folkový Milo Karvas se svojí „on the road“ tvorbou.

Sound festival na Altenburgu 1964

redakce 02.08.2022

Na clubbery čekají dvě stage, temná atmosféra a především současný berlínský techno sound, který přijede reprezentovat francouzská DJka Léa Occhi.

Festival Sziget příští týden i s českou stopou

redakce 02.08.2022

Dostat se do programu festivalu se letos podařilo hned několika zástupcům české a slovenské scény

Letní alternativa v Bystřici

redakce 31.07.2022

Letní alternativa, jednodenní festival nekomerční hudby, je v Bystřici zavedený.

Multižánrový festival Repete podpoří zámek v Rožmitále pod Třemšínem

redakce 28.07.2022

Cílem Repetefestu je tedy poskytnutí prostoru pro sebepropagaci začínajícím umělcům, rozšíření povědomí o této krásné památce na okraji Brd a snaha finančně podpořit fungování spolku.

Festival YouTopia hledá nejlepší slovenský videoklip

redakce 26.07.2022

Je čas popri hudobných cenách vyzdvihnúť aj to najlepšie, čo vzniká na slovenskej videoklipovej scéne.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace