Zprávy / Festivalové

Léto s Toyotou (Vangelis)

Léto s Toyotou (Vangelis)

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.07.2022

Toyota Vangelis přináší soundtrack k letošnímu létu na novém EP Léto s Toyotou, které vyšlo 7. července 2022. Klubový písničkář Toyota Vangelis (Václav Peloušek) vyhledává spolupráce a na EP vytvořil čtyři energetické skladby. Jde o kompilaci písní se současným klubovým zvukem a pozitivní popovou chytlavostí.

Letní melancholii navodí již úvodní skladba Smyk s Tokyo Drift (Pavla Bastlová), která se inspiruje kulturou aut a světem pouličního závodění a zasazuje do něj příběh osobního osamění. Návyková rychlost aut slouží jako metafora rychlosti spotřební společnosti a nemožnosti zpomalit a najít klid. Vokáních vlivů a stylů se vystřídá hned celá řada, od experimentálního trapu inspirovaného Zebra Katz, přes český pop 70. a 80. let, citaci Bad Girls od M.I.A. v Eartheater stylizaci až po současný japonský emo-rap. Z rozpáleného parkoviště startuje i navazující skladba Stones In My Body s Lublaňskou umělkyní Sahareyou (Sarah Al Saleh), která zase používá metaforu aut k budování pocitu sebevědomí při překonávání rozchodu. Skladba je crossoverem hyperpopového zvuku s arabským rapem v chorvatštině a angličtině.

Na hopsavý cover písně Měls mě vůbec rád od Ewy Farne si Toyota Vangelis přizval hyperpopového vokalistu, DJe a producenta litterbina (Jonáš Klos). Jde o propojení pop-punkové energie se ranným zvukem labelu PC music. Ve skladbě se zhmotňuje letní párty s malinovkou u koupaliště a nostalgický návrat do futuristických nultých let. Kolekci skladeb uzavírá Ranní rosa ve spolupráci s madým talentovaným producentem Bols/sLoB (Matěj Dvořák). Skladba se inspiruje atmosférou instrumentálů z okolí labelu Drain Gang (Whitearmor či Mechatok), metalickými prvky (Sophie) a zasazuje do něj vokál, který by mohli napsat klidně bratři Nedvědi. Futuristická táboráková nálada a probouzení se na louce, kde je člověk jen zdánlivě offline.


Přebal vytvořila mladá multimediální umělkyně, designérka a ilustrátorka Farah Sara Kurnik aka VJ Liara T'Soni. Farah inspiruje internetová estetika, gaming, spekulativní design a tvorba postav a světů.

Info

Toyota Vangelis – Léto s Toyotou
Fb interpreta

foto © Romana Kovácsová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Festival Sonda a těžce přístupné audiovizuální hlubiny

redakce 19.09.2022

Prezentuje skladatele a multimediální umělce, kteří ve své tvorbě neortodoxním způsobem kombinují médium zvuku, světla a pohyblivého obrazu. Hvězdárna a planetárium, Brno.

Festival Jazz On5 přivítá Lovana, Parlato i The Bad Plus

redakce 18.09.2022

Energický funk a soul s prvky brass music a jazzu přiveze do Prahy renomovaná brooklynská kapela Huntertones.

TransCentury Update zve do Lipska elitní alternativu

redakce 18.09.2022

Unikátní prostor s neopakovatelnou akustikou slibuje vystoupení skvělých jmen alternativní scény, jako jsou například Amyl and The Sniffers, Caroline, The Comet is Coming, Crack Cloud, Ezra Furman nebo Mabe Fratti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace