Akce

Letošní Habrovka: Mutanti, dinosauři, Korben Dallas, žebřiňák

Festival Habrovka
02. 06. 2023 17:00 - 03. 06.
Habrovka, Praha

Festival Habrovka loni oslavil dvacáté narozeniny a na pražské scéně už je stálicí, která láká návštěvníky napříč generacemi. 2. a 3. června 2023 se tak můžete znovu vydat do zahrady u kostela sv. Františka z Assisi nedaleko metra Budějovická a na jediném místě procestovat svět, vrátit se do minulosti, užít si open air koncerty nebo relaxovat na dece. Letos na téma Zakázané ovoce.

Program začne v pátek v 16 hodin představením Pětkrát kolem světa, na které naváže kapela Munroe, která zahájí hudební program. Během následujících hodin se návštěvníci mohou těšit třeba na jedinečný projekt Ridiny Ahmedové a Petra Tichého HLASkontraBAS ve složení čtyř hlasů a čtyř kontrabasů. Mezitím bude možné nahlédnout do života dinosaurů skrze loutkovou inscenaci Dinopera nebo se opět vydat na cestu kolem světa. Program na hlavní stagi uzavře slovenská kapela Korben Dallas a o hudební tečku v sále se postará dvojice s názvem Mutanti hledaj východisko se svým elektro-rapovým setem.


Druhý den se brány festivalu otevírají tradičně už dopoledne. Program pro nejmladší generaci letos tvoří trojice inscenací, každá z nich je přitom úplně jiná. Divadlo DIP vezme na procházku za příběhy stromů návštěvníky od čtyř let. S voňavou inscenací Nedopečený koláček pak naváží Loutky bez hranic a trojlístek uzavře Dafa Puppet Theatre se svou novinkou Na útěku. V sobotu se otevřou i dveře kostela, kde se představí melancholický písničkář Člověk krve či projekt Makak akustikus mísící vlivy folklóru i vážné hudby. Hlavní stage bude patřit nástrojově i žánrově bohatému Bizzare bandu, balkánem šmrnclé kapele Džezvica a klezmeru v podání Trombenik, při kterém zkrátka nelze zůstat v klidu sedět. Na malé scéně se představí pražskému publiku ostravská naděje, zpěvačka Nika s kapelou. V sále se o závěrečný mejdan postará z jazzu vycházející Sépie z hor.

O sobotní divadelní zážitky pro všechny věkové kategorie se postará tradičně improvizační soubor České národní improvizační divadlo, ale také Divadlo Líšeň s inscenací Paramisa, ve které se snoubí romský tradiční tanec i české lidové divadlo. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, představí se například projekty Moje tělo je moje věnující se problematice bodyshamingu nebo Homesharing zaměřený na sdílenou péči.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Info

Festival Habrovka
2. + 3. 6. 2023
Habrovka, Praha
Fb událost

foto © Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce 02.06.2023

Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty.

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

redakce 29.05.2023

U:Fest tematicky pokračuje ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence.

Třetí ročník minifestivalu Hacienda Barcelona

redakce 28.05.2023

Tahouny akce bude vedle Orient nebo Alpha Strategy i delegace tří rakouských kapel.

Festival Slunovrat nabízí

redakce 28.05.2023

Young Gods, Tata Bojs, prof. Zubov či Olga Sommerová – to jsou některá jména z více než stovky vystupujících.

International Shakuhachi Festival Prague: Hudba a změněné vědomí

redakce 26.05.2023

Letošní ročník nabídne devět koncertů a na čtyřicet výukových lekcí hry na tradiční japonské nástroje.

Zahajovací koncert MFF Karlovy Vary s kapelou Morcheeba

redakce 25.05.2023

Slavnostní koncert letošního ročníku bude mít letos exkluzivní obsazení. Kromě Russella Crowea a kapely Indoor Garden Party zahraje také britská Morcheeba.

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

redakce 24.05.2023

Kromě mezinárodních umělců chceme letos zviditelnit výjimečné místní hudebníky, které neustále objevujeme na naší agilní scéně, říkají organizátoři.

Vrací se Prague Death Mass

redakce 24.05.2023

Festival nabízí atmosféru i nekompromisní agresi, kapely ortodoxní i experimentální umělce, zavedené spolky i novější jména.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace