Akce

Listopad v Punctu

B4
29. 11. 2023 19:30
Punctum, Praha

Předposlední měsíc v roce ve v Punctu přinese několik kolaborací místních promotérů, temně melancholickou elektroniku a pár beneficí. Mimořádnou událostí bude přespávací koncert spojený s performancí klasika experimentální scény.

První akcí měsíce bude v neděli 5. listopadu křest nové nahrávky od Euphoria Echoes of Inotai, k jehož kolážím se přidá nová spolupráce GWD (mj. Ethno Service) se Spoqem, KleKle, a psychedelický drone Shakaliho. V úterý 7. listopadu se do Puncta vrátí Jednota, tentokrát se dvěma zástupci australské temně dubové scény, jako vždy s patentem na zkapalnělý smutek – YL Hooi a Silzedrek, které doplní modulárový mág White Wigwam. O den později se představí všestranný saxofonista Byron Asher z New Orleans, který bude v rámci své rezidence improvizovat se zástupci místní scény (Plum, Debřička, Švejnar ad.).


Hutnou dávku melancholie přivezou 10. listopadu AM180 a XION. Triphopový/darwaveový projekt Public Memory v jejich režii naváže na památné loňské vystoupení, doprovodí je pražský „witch-wave“ Ba:zel. Nehudebním úkrokem bude 12. listopadu dílna tvůrčího psaní za pomoci umělé inteligence, kde se na nové možnosti avantgardy podívá časopis Psí víno. A pravidelné improvizační Wakushoppu v úterý 14. přinese trojici saxofonů a jeden hlas: Zdeněk Závodný se představí s Annabelle Plum, José LencastreMichalem Wróblewskim.

V předvečer a ráno státního svátku uvedou AVA, Punctum a XION Nox Sonituum, celonoční program, kde vystoupí kromě kmenových členů kolektivů také radikální elektro-improvizační duo Martini/Windisch, ambient ATŌMI a především David Toop s tanečnicí Aniou Psenitsnikovou se smuteční, zvukově pozoruhodnou performancí Hidden Body. 18. listopadu pak proběhne konference na téma Mladá levice a transhumanismus věnovaná možnostem i hrozbám technologií v kontextu moci a lidského těla. A dalším delším eventem bude 19. listopadu sluchátkový festival pořádaný společně s A2, komunitní setkání, kde se může k hraní přihlásit každý.

Předposlední Sonitus roku 2023 uvede Oker, norské kvarteto, které precizně balancuje mezi improvizací a kompozicí, klidem a pestrostí, za doprovodu známých českých improvizátorů Vojtěcha Procházky a Georgyho Bagdasarova. To bude 21. listopadu, 22. proběhne pravidelné promítání 16mm filmu tentokrát klasického snímku Intimní osvětlení Ivana Passera. A 23. listopadu se představí norský kytarista Christian Winther operující mezi písničkou, jazzem a experimentem a spolu s ním česká ambientní špička Tomáš Niesner a Matěj Kotouček. Týden uzavřou tři reprízy představení Na houby v podání Chemického divadla (24. až 26. listopadu).

Závěr měsíce bude patřit dvěma beneficím. Žižkovská noc uvede 28. listopadu křest hlučné shoegazeové kapely Haze a další umělce na podporu organizace Limity jsme my, zatímco 30. listopadu proběhne benefice Cohesia na podporu antifašistické jednotky ukrajinské armády. A mezi nimi pokřtí poetičtí B4 své nové album VHS.

Info

Punctum
web klubu

foto © Punctum

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Projekt Konektiv míří do Hradce Králové

redakce 06.12.2023

V rámci projektu se ve Studiu Divadla Drak představí nová hudební spojení, kde se prolínají rozmanité hudební žánry a kultury, ze kterých jednotliví hudebníci pocházejí.

Ghostly Kisses a DJ Shadow v Praze

redakce 04.12.2023

DJ Shadow vyrůstal v osmdesátkách, což je skutečnost, kterou jeho hudba nezapře – a ani nechce.

Prosinec s Kabinetem múz

redakce 01.12.2023

Na co nás zve Kabinet múz v prosinci?

Rachot předvánoční s The Necks nebo The Spermbankers

redakce 01.12.2023

Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace