Akce

Listopad ve Fuchs2

Tedesco + Lil Autotune + Jone of Arx + Miss Carriage + Sofia Nøt
25. 11. 2023 22:30
Fuchs2, Praha

Listopad v pražském klubu Fuchs2 pojede v příjemném tempu. Na podzimní kolo akce Hyper Real organizátoři přizvali MC matadora Flowdana, jehož vliv přesahuje několik generací tvůrců i publika a je bezesporu jednou ze zásadních postav v pozadí vývoje grimeu a dubstepu. Hned o dva dny později, v neděli 12. listopadu, vystoupí Shame, mající pověst jedné z nejautentičtějších a nejsvěžejších kapel v Británii. 30. listopadu zavítá do Fuchs2 hyperpopová Hannah Diamond.

Od ikonické spolupráce s The Bug až po nedávné spojení s producenty Fred Again a Skrillexem (který produkuje jeho nadcházející album), Flowdan neustále dokazuje, že je tektonickou silou ve světě bass music. Sekundovat mu 10. listopadu bude Neffa-T, který je pokládám za jednoho z technicky nejzdatnějších DJs současnosti v ostrovních vodách bass music. Line up večera doplní Opium Hum, Akira, Vision of 1994 a Theya. Shame se dali dohromady před nedávnem v jižním Londýně a dnes už mají pověst jedné z nejautentičtějších a nejsvěžejších kapel v Británii. S debutovým albem Songs of Praise, které vyjde v lednu příštího roku, a energickým koncertním setem se zastaví tato naděje nového britského kytarového punku v listopadu i v Praze.


Do F2 se 14. listopadu vrací Dukla, boyband z Vinohrad, zahalený zvukem bezstarostné alternativy pozdních osmdesátých let ve stylu Galaxie 500, anebo devadesátkových celků typu Priessnitz s elektrickými podtóny. Lucid Express jsou mladí hudební vizionáři z Hong Kongu, které spojuje láska k shoegaze a indie popu. David Žbirka aka Sunnbrella, hudebník původem z Prahy a nyní London-based, se vrací na Štvanici se svým první plnohodnotným albumem Heartworn. Na dlouhohrajícím debutu příjemně mísí směsici kytarových zvuků shoegaze a oldschoolových breakbeatů. 25. listopadu proběhne akce FRXXDOM x 2CPERREA, kde vystoupí Tedesco, Lil Autotune, Jone of Arx, Miss Carriage, Sofia Nøt a další.

Hudebnice z labelu PC Music, ale také fotografka, která spoluvytvářela vizuální identitu současného hyperpopu, kolegyně Sophie nebo A.G.Cooka. Hannah Diamond přetvořila komerční obrazy v osvobozující a identitu-formující nástroj, který slouží jako prostředek sebevyjádření. A stejně tak postupovala v hudební tvorbě – na albu Reflections z roku 2019 otevřeně zpívala o konci svého dlouholetého vztahu a osobnostní proměně, která byla s rozpadem formativního pouta spojená. Letošní novinka Perfect Picture pak představuje o něco teplejší zvukovou paletu, kde se syntetické vokály potkávají se sladkými melodiemi. Hannah Diamond si v nich hledá cestu sama k sobě, nebojí se ale ani pochybovat a ukázat své slabé stránky. Ve Fuchs2 vystoupí 30. listopadu.

Info

Fuchs2
web klubu

foto © Martin Šimral

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Projekt Konektiv míří do Hradce Králové

redakce 06.12.2023

V rámci projektu se ve Studiu Divadla Drak představí nová hudební spojení, kde se prolínají rozmanité hudební žánry a kultury, ze kterých jednotliví hudebníci pocházejí.

Ghostly Kisses a DJ Shadow v Praze

redakce 04.12.2023

DJ Shadow vyrůstal v osmdesátkách, což je skutečnost, kterou jeho hudba nezapře – a ani nechce.

Prosinec s Kabinetem múz

redakce 01.12.2023

Na co nás zve Kabinet múz v prosinci?

Rachot předvánoční s The Necks nebo The Spermbankers

redakce 01.12.2023

Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace