Zprávy / Festivalové

Lodžie Worldfest přivítá řadu muzikantů z cizích krajin

Lodžie Worldfest přivítá řadu muzikantů z cizích krajin

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.09.2023

Druhý zářijový víkend 8. až 10. září se ve Valdštejnské lodžii v Jičíně uskuteční již šestý ročník festivalu alternativní hudby, world music a netradičního divadla Lodžie Worldfest. Festival jako tradičně proběhne v celém areálu letohrádku včetně přilehlého sadu a lesa s malými výlety i do nedalekého kostela Všech svatých pod vrchem Zebín. Na programu nebudou chybět zahraniční i české kapely alternativní hudby a divadelní program nejen pro děti.

Během tří dnů vystoupí na festivalu více než třicet kapel a divadelních souborů z deseti zemí. Za pozornost stojí koncert česko-španělské zpěvačky Kateřiny García s předními irskými muzikanty, polská kapela Tuleje band a violoncellistka a zpěvačku Bison Rouge, česko francouzského duo Deliou, bretaňští námořníci Croche Dedans a akustický gypsy swing kapely Les Gars d'en Bas. Dalšími zástupci dálných krajin budou kapela novozélandského muzikanta Jono Heyese či minimalistický pianista Sergio Díaz De Rojas z Peru. Českou hudební scénu zastoupí známé hudební duo DVA nebo legendární písničkář Vladimír Václavek. Chybět nebudou ani kapely, které se hudbou národů inspirovali, takovou je třeba nová kapela Yamaha Oriental hrající balkánskou hudbu, etno-beatové pojetí lidových písní z Blízkého východu kapely Korjen nebo setkání muzikantů hrajících tradiční irskou instrumentální hudbu Irish session.


Festival bude složen i z mnoha představení pro dospělé i děti. Soubor Waxwing Theatre přiveze pro děti interaktivní loutkové hřiště a inscenace s vážnějším tématem uvede česko - francouzský soubor Le Cabaret Nomade nebo palestinský loutkář Husam Abed s multimediálním představením o válce. V rámci festivalu bude i jemná dramaturgická linka zaměřená na irskou kulturu. Na tajuplném místě v nitru lesa pod Lodžií proběhne již tradičně projekt Lesní kavárna. Tentokrát je inspirovaná irskými bájemi a bude se jednat o tajemnou hostinu uprostřed lesa, kde se lidé potkají s kouzelnými bytostmi.

Info

Lodžie Worldfest
8.–10. 9. 2023
Valdštejnská lodžie, Jičín
Fb událost

foto © Jiří Princ

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Boleslam, festival slam poetry

redakce 17.09.2023

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény.

Ji.hlava se zaměří na ženské režisérky

redakce 16.09.2023

Letošní program nabídne také přehlídku dokumentárních děl ve virtuální realitě.

Festival Spontana na kraji Brna

redakce 14.09.2023

Spontana je pole, na poli zelený ostrůvek a v něm betonový bazén ve kterém 23. září imploduje hned několik těles.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace