Zprávy / Pozvánky

Londýnský producent Leifur James s novým datem, místem i hosty

Londýnský producent Leifur James s novým datem, místem i hosty

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.10.2021

Londýnský experimentální producent a skladatel Leifur James se představí poprvé v České republice, a to zejména s novým, v pořadí druhým, albem Angel In Disguise z vydavatelství Night Time Stories. Pražskou premiéru odehraje také bratislavská kapela God And Eve v plné sestavě.

Debutové album Leifura Jamesa Louder Silence dostalo po vydání téměř okamžitou pozornost od mnohých médií, jako například Resident Advisor, Pitchfork, Mixmag nebo Electronic Sound. Clash Magazine ve své recenzi zmiňuje, že zatímco na Leifurově první nahrávce A Louder Silence se objevují jazzové vlivy, na Angel In Disguise je zaobaluje experimentálním mixem klasické, soulové a elektronické vynalézavosti. Elektronicky opus, jak by se dala tato deska charakterizovat, prozkoumává témata lásky a ztráty prostřednictvím mistrovské kombinace harmonických vokálů, jemných elektronických scén, a živě znějících bicích. V jeho tvorbě prosakuje více než cokoliv jiného estetičnost, jak v té zvukové, tak ve vizuální stránce projektu. Za spolupráci s režisérem maďarského původu Balászem Simonem na vizuálu ke skladbě Wurlitzer získal po premiéře na Boiler Roomu “4:3” nominaci na UK Music Video Award.

V pražském klubu Fuchs2 zazní také směska art popu a jazzu v podání bratislavské kapely God And Eve nedávno nominované v kategorii Objev Roku na prestižní Radio_Head Awards. Svěží kombinace elektroniky a živých nástrojů s bohatými vokály se představí vůbec poprvé v Praze, a to v sobotu 16. října. Večerní koncerty zakončí svým eklektickým setem Brigitte Noir, kterou můžete znát z Radia Wave nebo z Radia Punctum. Vstupenku jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut.

Info

Leifur James
16. 10. 2021 19:00
Fuchs2, Praha
Fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dirty Old Dogs pokřtí album

redakce 27.10.2021

Ústřednímu tématu koncepčního alba o očistě ohněm a zániku zůstává kapela věrná i při produkci koncertu. Křest u bývalé šibenice v areálu pevnosti Fort Galgenberg.

Nichi Mlebom, OvO a další v Underdogs'

redakce 26.10.2021

Julian Werl aka Nichi Mlebom je rakouský multiinstrumentalista, producent a písničkář, který našel druhý domov na brněnské alternativní scéně.

První narozeniny kolektivu Ciocia Czesia

redakce 25.10.2021

Peníze vybrané na této benefiční akci budou použity na podporu osob v tíživé finanční situaci, které jsou nuceny přijet do České republiky na interrupci.

Label Xion zve do Puncta

redakce 25.10.2021

V Puncte bude Hydropsyche doprevádzaný vizuálom od Petry Hermanovej, ktorá využíva kombináciu ručne kreslenej a digitálnej animácie.

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce 21.10.2021

Kopřivnický koncertní trojboj představí tři místní kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali.

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace