Zprávy / Pozvánky

Longital pokřtí novou desku společně s Milanem Caisem

Longital pokřtí novou desku společně s Milanem Caisem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.06.2015

Posun bratislavských Longital k akustickému zvuku a živým bicím neinicioval bubeník Marián Slávka, který se do sestavy kapely vrátil po třinácti letech. Byl to Milan Cais z Tata Bojs. Právě on se proto v pátek 19. června stane křtícím otcem nového alba A to je všetko? na festivalu United Islands of Prague.

Před třemi lety Longital s Milanem Caisem odehráli několik koncertů a takto v triu začali objevovat novou, akustickou podobu. Jedno vystoupení, z něhož pochází přiložené fanouškovské video, proběhlo na vernisáži Milana Caise v Železném Brodě. "Pozváním ke křtu jsem velmi poctěn a potěšen zároveň, Longital mám moc rád. A myslím tím hudbu i lidi, kteří ji vytváří. Jsou originální a mají nad sebou dobrou auru. Těším se na opětovné setkání," říká Milan Cais.


"Po dlouhých letech bez bubeníka jsme naráz hráli s jedním z nejlepších. Byla to pro nás výzva jiného druhu. Milan Cais je úžasně energický člověk a tlačil nás do mnohem větší intenzity, než na jakou jsme byli zvyklí," vzpomíná zpěvačka a baskytaristka Shina.


Křest nového alba Longital proběhne v pátek 19. června od 17.00 hodin na pražském Střeleckém ostrově. Už den předtím od 21.00 ale Longital zahrají také v rámci klubové noci festivalu United Islands of Prague v Paláci Akropolis. "Milanovi máme připravit jeden mikrofon na zpěv a jeden na "bubínek". Společně zavzpomínáme na naše první hraní s živým bubeníkem po jedenácti letech. Tato spolupráce jednoznačně předznamenala náš další vývoj – odložení elektroniky, akustický zvuk a rozšíření zvuku kapely o živé bicí," doplňuje kytarista Daniel Salontay.

Že bude o co stát, napovídají i první recenze. Novinku Longital, kterou dvojice Daniel Salontay a Shina nahráli společně s šikovným bubeníkem Mariánem Slávkou, řadí mezi nejlepší desky letošní slovenské produkce – muziku, jejíž tvorba životu kolem nás dává smysl. "Skromně jsme připravení prolomit stereotypy u diváků i kritiky, postavit se na velké podium a na všechny přenést novou dávku nespoutané energie a poezie zároveň," dodávají Longital.

Info

United Islands of Prague
Longital
19. 6. 2015 17:00
Střelecký ostrov, Praha

www.facebook.com/Longital
www.longital.com

foto © Ivana Šataník

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.