Zprávy / Festivalové

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.05.2023

Poslední týden v září se bude v několika lokacích v Praze konat Lunchmeat Festival. Každoroční přehlídka věnovaná současné elektronické hudbě a novým médiím se koná po čtrnácté a jako každý rok se na ní představí výrazné osobnosti ze světa i talenty z domácí scény.

Mezi prvními ohlášenými jmény jsou čeští a slovenští umělci Petra Hermanová, Martyyna & Igor Lorok, Oliver Torr & Axonbody a DOOM’D. Představí svůj nový albový materiál, anebo dosud neviděné audiovizuální kolaborace. Na Lunchmeat Festival 2023 dorazí i vizionáři a experimentátoři jako Evian Christ, klavíristka a elektronická hudebnice Marina Herlop a sonický mutant Slikback, který spolu s vizuálním umělcem Weirdcore představí projekt VOID posouvající hranice současné elektroniky.

„Kromě mezinárodních umělců chceme letos zviditelnit výjimečné místní hudebníky, které neustále objevujeme na naší agilní scéně. Hledáme pod povrchem, abychom mohli prezentovat objevy, které nikde jinde na evropských festivalech neuvidíte,“ říká Jakub Pešek, ředitel Lunchmeat Festivalu. Cílem je zproblematizovat koncept hvězd, nálepka headlinera se dá odlepit a zase přilepit nečekanému jménu, aniž by přitom byla zpochybněna vysoká kvalita programu.

Jako každý rok i letos Lunchmeat uvede pečlivě kurátorovanou selekci audiovizuálních vystoupení, které momentálně hýbají mezinárodní scénou. Provokatér a apologet trance music Evian Christ přiveze svoji novou AV show. Klubové legendy Donato Dozzy a Neel se vrací jako Voices from the Lake se svojí ambient techno klasikou stejného jména.

Zoë McPherson slibují při prezentaci poslední desky Pitch Bender nekompromisní syrový set. Vystoupení projektu CORIN nám dá nahlédnout do budoucnosti, v níž se stroje zbláznily, a lidstvo zmutovalo do nepředvídatelných forem. Inovátor psychedelického trance Spekki Webu pozve diváky na výpravu do jejich vlastního podvědomí, zatímco londýnský DJ a producent Otik bude rozmazávat hranice mezi technem a UK bass. Marina Herlop na Lunchmeatu představí poprvé v České republice chimérické, zasněné kompozice v doprovodu svého kvartetu.    

Info

Lunchmeat Festival 2023
25.-30. 9. 2023 Praha
web festivalu

foto © Anxo Casals

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Flaam prinesenie Sad Night Dynamite nebo Kirina J Callinana

redakce 04.06.2023

Malé ihrisko pre veľké deti či dvojdňová bitka s letnou nudou. To sú heslá nitrianskeho letného festivalu Flaam.

Colour Meeting doplňuje program

redakce 04.06.2023

Uhrančivé a capella zpívající duo podpořené elektronikou Tarta Relena, belgická multižánrová smršť Echoes of Zoo, směs blues, psychedelie a marocké gnawa music Bab L’ Bluz a další.

Na MikuLOVE zazní Psí vojáci v podání Agon Orchestra

redakce 03.06.2023

Dále zahrají například Dunaj, Načeva nebo Garage & Tony Ducháček a mnoho dalších.

MFF Karlovy Vary servíruje filmový program

redakce 02.06.2023

Pečlivě posoudit téměř dva tisíce přihlášených filmů byla práce náročná a vzrušující pro celý programový tým,“ říká umělecký ředitel festivalu Karel Och.

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce 02.06.2023

Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty.

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

redakce 29.05.2023

U:Fest tematicky pokračuje ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence.

Třetí ročník minifestivalu Hacienda Barcelona

redakce 28.05.2023

Tahouny akce bude vedle Orient nebo Alpha Strategy i delegace tří rakouských kapel.

Festival Slunovrat nabízí

redakce 28.05.2023

Young Gods, Tata Bojs, prof. Zubov či Olga Sommerová – to jsou některá jména z více než stovky vystupujících.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace