Akce

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

Lunchmeat Festival 2023
25. 09. 2023 20:00 - 01. 10.
, Praha

Poslední týden v září se bude v několika lokacích v Praze konat Lunchmeat Festival. Každoroční přehlídka věnovaná současné elektronické hudbě a novým médiím se koná po čtrnácté a jako každý rok se na ní představí výrazné osobnosti ze světa i talenty z domácí scény.

Mezi prvními ohlášenými jmény jsou čeští a slovenští umělci Petra Hermanová, Martyyna & Igor Lorok, Oliver Torr & Axonbody a DOOM’D. Představí svůj nový albový materiál, anebo dosud neviděné audiovizuální kolaborace. Na Lunchmeat Festival 2023 dorazí i vizionáři a experimentátoři jako Evian Christ, klavíristka a elektronická hudebnice Marina Herlop a sonický mutant Slikback, který spolu s vizuálním umělcem Weirdcore představí projekt VOID posouvající hranice současné elektroniky.

„Kromě mezinárodních umělců chceme letos zviditelnit výjimečné místní hudebníky, které neustále objevujeme na naší agilní scéně. Hledáme pod povrchem, abychom mohli prezentovat objevy, které nikde jinde na evropských festivalech neuvidíte,“ říká Jakub Pešek, ředitel Lunchmeat Festivalu. Cílem je zproblematizovat koncept hvězd, nálepka headlinera se dá odlepit a zase přilepit nečekanému jménu, aniž by přitom byla zpochybněna vysoká kvalita programu.

Jako každý rok i letos Lunchmeat uvede pečlivě kurátorovanou selekci audiovizuálních vystoupení, které momentálně hýbají mezinárodní scénou. Provokatér a apologet trance music Evian Christ přiveze svoji novou AV show. Klubové legendy Donato Dozzy a Neel se vrací jako Voices from the Lake se svojí ambient techno klasikou stejného jména.

Zoë McPherson slibují při prezentaci poslední desky Pitch Bender nekompromisní syrový set. Vystoupení projektu CORIN nám dá nahlédnout do budoucnosti, v níž se stroje zbláznily, a lidstvo zmutovalo do nepředvídatelných forem. Inovátor psychedelického trance Spekki Webu pozve diváky na výpravu do jejich vlastního podvědomí, zatímco londýnský DJ a producent Otik bude rozmazávat hranice mezi technem a UK bass. Marina Herlop na Lunchmeatu představí poprvé v České republice chimérické, zasněné kompozice v doprovodu svého kvartetu.    

Info

Lunchmeat Festival 2023
25.-30. 9. 2023 Praha
web festivalu

foto © Anxo Casals

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce 02.06.2023

Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty.

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

redakce 29.05.2023

U:Fest tematicky pokračuje ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence.

Třetí ročník minifestivalu Hacienda Barcelona

redakce 28.05.2023

Tahouny akce bude vedle Orient nebo Alpha Strategy i delegace tří rakouských kapel.

Festival Slunovrat nabízí

redakce 28.05.2023

Young Gods, Tata Bojs, prof. Zubov či Olga Sommerová – to jsou některá jména z více než stovky vystupujících.

International Shakuhachi Festival Prague: Hudba a změněné vědomí

redakce 26.05.2023

Letošní ročník nabídne devět koncertů a na čtyřicet výukových lekcí hry na tradiční japonské nástroje.

Zahajovací koncert MFF Karlovy Vary s kapelou Morcheeba

redakce 25.05.2023

Slavnostní koncert letošního ročníku bude mít letos exkluzivní obsazení. Kromě Russella Crowea a kapely Indoor Garden Party zahraje také britská Morcheeba.

Vrací se Prague Death Mass

redakce 24.05.2023

Festival nabízí atmosféru i nekompromisní agresi, kapely ortodoxní i experimentální umělce, zavedené spolky i novější jména.

Le Guess Who? odhaluje kurátory a devadesát jmen programu

redakce 23.05.2023

Maraton milovníků hudby propaguje hlasy, které jsou často přehlíženy, a nabízí nové pohledy na to, co je v hudbě možné.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace