Akce

Lunchmeat Festival mění formát a otevírá se široké veřejnosti

Lunchmeat Festival 2024
23. 09. 2024 20:00 - 29. 09.
, Praha

Lunchmeat Festival, každoroční přehlídka věnovaná nezávislé elektronické hudbě a novým médiím, slaví letos 15 let.

Organizátoři představili několik zásadních změn v programu a cenách vstupenek: hlavní program v Národní galerii Praha bude probíhat od čtvrtka do neděle. Před Veletržním palácem se bude nacházet veřejnosti zdarma přístupná open-air stage. Festival bude probíhat od pondělí 23. do neděle 29. září na různých pražských scénách včetně majestátního podzemního amfiteátru Národní galerie Praha - Studia Hrdinů. Hudebně jako každý rok představí výrazné světové osobnosti i domácí talenty. Stejně, jako každý rok, je součástí hlavní části festivalu i Sympozium o digitálním umění, jež bude probíhat v Korzu Veletržního palace. Nebudou chybět přednášky, panelové diskuze a workshopy. Vizuální identitu Lunchmeat Festivalu 2024 vytvořilo pražské interdisciplinární studio Anymade.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Mezi prvními ohlášenými jmény je francouzská producentka spojovaná s progresivním labelem NUXXE Oklou, na festivalu představí nový studiový materiál v audiovizuálním setu. Egyptský producent Abadir společně s vizuálním umělcem Nicolò Cervellem odehrají premiéru AV live setu nazvaného Kitbashing. Londýnský power couple, producentka object blue & výtvarnice Natalia Podgórska, uvede v další světové premiéře projekt Ghosts. Audiovizuální zážitek slibuje i matador tanečních beatů Machinedrum. V Praze představí nejnovější album 3FOR82 vydané na zásadním labelu Ninja Tune. Ke spolupráci na vizuální podobě živého vystoupení přizval Davida Wexlera (fka Strangeloop).

Švédští kluboví tahouni Peder Mannerfeldt & Pär Grindvik, kteří stojí za projektem Aasthma, se na svém novém albu rozkročili mezi popem, trapem, EDM, dancehallem či R&B; šanghajská rodačka 33EMYBW chystá audiovizuální vystoupení s umělkyní Joey Holder soustředící se na filosofické otázky rozvoje medicíny, vědy a biologie. Sevi Iko Dømochevsky & Daniel Benza, barcelonské duo vystupující pod jménem Cortical, představí svůj nejnovější počin HIPOSFAGMA. Set plný perkusí a modulárních syntezátorů, doprovázený reaktivními CGI vizuály. Rick Farin & jeho kreativní studio Actual Objects odehrají ve světové premiéře na festivalu svou novou exkluzivní AV show.


Producentka avantgardního popu a klubové hudby Aïsha Devi uvede svou nejnovější show Les Immortelles - multidimenzionální pouť rozvíjející její poslední album Death Is Home. Touto poutí provede diváctvo společně s vizuálním umělcem Emmanuelem Biardem. Ukrajinská houslistka Katarina Gryvul a v Berlíně žijící výtvarník Alex Guevara přenesou diváctvo do momentů paniky a zoufalosti, které Katarina prožívala v prvních okamžicích po ruské ofenzivě na Ukrajinu.

Lunchmeat Festival představí exkluzivní live show bristolského dubstepového & techno inovátora Pinche a uznávaného vizuálního umělce vystupujícího pod pseudonymem Lorem. Oba se na festival vracejí podruhé. Jordánský DJ a producent Toumba bude spolupracovat na novém AV actu s brněnskou vizuální umělkyní sida100. Světové premiéry lokálních umělců jsou v první ohlášené vlně projektů tři: Bratislavský multimediální umělec Boris Vitázek představí novou konceptuální AV show Narrative Absence. Pražská hudebnice a zakládající členka kolektivu Pocahontas uvede nový materiál překypující emocemi s novým projektem GbClifford. O znepokujující light design se postará Tasya z kolektivu Lunchmeat Studia. timmi, vyznavatelka duchovní hudby vystoupí s AV setem, který čerpá inspiraci z tradic devocionální hudby celého světa, minulosti i současnosti, a snoubí je v něžnou symbiózu.

Info

Lunchmeat Festival
23.–29. 9. 2024
Praha
web festivalu

foto © Till Janz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace