Zprávy / Pozvánky

Luno pokřtí novou desku blízko tichu

Luno pokřtí novou desku blízko tichu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.03.2015

Pražská kapela Luno v čele s charismatickou zpěvačkou Emou Brabcovou vydala v únoru akustické "best of" album Close to Silence. Album představí na na krátkém akustickém turné, které začne 27. března v pražském Paláci Akropolis s řadou zajímavých hostů.

Kapelu Luno čekají po roce další akustické koncerty. První z nich proběhne 27. března v Paláci Akropolis, kde kapela zároveň pokřtí svojí poslední nahrávku, album Close to Silence. To spatřilo světlo světa letos v únoru a je jakousi akustickou rekapitulací nejzajímavějších skladeb, které se kapele podařilo v posledních šesti letech složit.

Křest a tři další koncerty, které mají Luno před sebou, budou jakýmsi vyvrcholením "tichého" období, spojeného s těhotenstvím zpěvačky Emy Brabcové (Khoiba, Roe Deer). Na koncerty se dle svých slov samozřejmě těší. "Když jsme loni plánovali akustický koncert v Akropoli, vůbec jsme nečekali tak silné pozitivní ohlasy, nikoho z nás by nenapadlo, že tenhle koncertní pokus vyvrcholí v celou desku. Nakonec to všechno ale všechno moc hezky zapadá do sebe, nálada akustických aranží moc hezky sedí k mojí staronové mateřské roli," říká Ema, která se letos stala dvojnásobnou maminkou.


Deska Close to Silence, která vyšla mimo jiné i na vinylu, byla částečně financována pomocí crowdfundingového portálu HitHit. Jednou z odměn, kterou mohli přispívající získat, byla možnost zahostovat si s kapelou Luno na jednom z jejich koncertů. Tuto možnost využila mimo jiných například i Lenka Dusilová, která s kapelou vystoupí 23.4. v brněnském klubu Fléda. Ani Praha ale nebude ochuzena o zajímavé hosty: Luno se představí spolu se slavnou violoncellistkou Terezií Kovalovou, smyčcovým kvartetem, vokalistkami Denisou a Simonou Katzerovými či klavíristou Františkem Boříkem, jehož nástroj akustickým Luno do jisté míry dominuje.

Vzhledem k čerstvě narozené ratolesti zpěvačky Emy Brabcové, před sebou Luno nemají koncertně úplně nabitý rok. Kromě Prahy a Brna se ukáží ještě v Plzni a Olomouci, na Slovensku navštíví Grape festival. Každý kdo tedy chce letos vidět Luno v akustickém kabátu by neměl váhat, mnoho příležitostí k návštěvě jejich unplugged vystoupení zřejmě nebude.

Info

Luno

27.3. - Palác Akropolis, Praha
28.3. - Divadlo pod Lampou, Plzeň
31.3. - Jazz Tibet, Olomouc
23.4. – Fléda, Brno (host Lenka Dusilová) support Calm Season, Vees, Tichonov

www.facebook.com/lunomusic
www.bandzone.cz/luno
www.lunomusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Black Holes představí novou desku

redakce 24.11.2022

Pro křest, který se odehraje v pražských Kasárnách Karlín, Black Holes připravili i speciální usb nosiče.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace