Zprávy / Pozvánky

M¥ss Keta v české premiéře, na Flédě

M¥ss Keta v české premiéře, na Flédě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.10.2022

Skandální rapperka M¥ss Keta vystoupí 12. listopadu v Brně. Italská diva uvede na Flédě v české premiéře svou subverzivní show k nové desce Club Topperia. M¥ss Keta celou kariéru skrývá svou tvář i identitu. Její úderná flow, výrazná stylizace i strhující živá prezentace se však zaryly hluboko pod kůži fanoušků alternativně laděného popu.

Italská rapperka a performerka M¥ss Keta vydává nové album po dvou letech. Na desce Club Topperia zve do snového nočního podniku plného svobody. Nahrávka přináší kritiku toho, jak se z klubového prostředí vytrácí seznamování ve prospěch prázdné zábavy. V písních alba se objevují rapperčiny vzory jako Silvia Calderoni nebo Francesca Cipriani, které ovlivnily její uměleckou identitu. Hudba M¥ss Kety představuje pestrou směsici klubových žánrů. Na začátku kariéry si o pozornost řekla fúzí elektra, house a r&b. Postně se však její zvuk otevřel popu a disko rytmům. Hudebnice je neodmyslitelně spjata s milánským módním prostředím a místní LGBTQ+ komunitou. Zpěvačka je známa také svou hypersexualizovanou stylizací, její vystoupení zahrnují také výrazné taneční performance. Nezaměnitelným prvkem umělecké prezentace M¥ss Keta je rouška zastírající obličej, kterou zpěvačka využívala dávno před počátkem covidové pandemie.


M¥ss Keta po celou kariéru skrývá svou civilní identitu. Prezentuje pouze vlastní fiktivní biografii jako tzv. Myssketiánskou mytologii. Podle té se M¥ss Keta zrodila v roce 2013 jako „smyslná Venuše zrozená v ulitě milánské klubové scény.“ Pravdou je, že se hudebnice proslavila právě v tomto roce skladbou Milano, Sushi & Coca, která ironicky oslavuje místní noční život. Z lokální osobnosti se po několika úspěšných klubových singlech postupně stala mezinárodní hvězda.

Info

M¥ss Keta (it)
12. 11. 2022 15:00
Fléda Club, Brno
Fb událost

foto © Teresa Ciocia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Årabrot, Jaye Jayle a Karin Park v Underdogs'

redakce 29.09.2023

Tvorba Karin Park je jako dělaná pro fanynky a fanoušky výrazných hudebnic jako jsou Zola Jesus, Chelsea Wolfe, Jenny Hval nebo Anna Von Hausswolff.

V Divadle Archa zazní skladby Philipa Glasse

redakce 29.09.2023

Účelem ansámblu bylo rozvíjet interpretační praxi, která by splnila nebývalé technické a umělecké nároky jeho skladeb.

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Nyege Nyege Night ve Fuchs2

redakce 25.09.2023

Label Nyege Nyege se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce do světa.

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace