Zprávy / Nové desky

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce | Zprávy / Nové desky | 09.05.2021

Přesně rok od digitálního vydání vychází na kazetovém labelu Dialog Crew a pod kmotrovským dohledem kopřivnického promotérského spolku Živá Mandala instrumentální album Littlewood Songs hudebníka a skladatele Tomáše Háčka (Listolet, Huso). Album obsahuje devět skladeb a vychází na pistáciové kazetě s ručně číslovaným obalem v limitovaném počtu padesáti kusů.

Album začalo vznikat již v roce 2009, ale na více než deset let skončilo v šuplíku, když se autor, známý také jako frontman skupiny Listolet, věnoval jiným projektům. Desku tak oprášil a dokončil až díky koncertní pauze během koronavirového lockdownu. Na desce Littlewood Songs propojuje elektronické a akustické nástroje a potvrzuje mimořádný cit pro silné melodie i dramatické aranže. Na ploše 22 minut a 8 vteřin se v devíti dějstvích rozprostírají na pozadí jemné elektroniky a akustických nástrojů (mandolína, akordeon, melodika, housle ale i irská flétna, znělcové kameny nebo skořápky ořechů) ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Současná magnetofonová edice je exkluzivně rozšířená o novou ambientní stopáž, kterou uslyší právě jen milovníci kazet. Tomáš Háček prozrazuje: „Nápad dát na druhou stranu totéž pozpátku nám nejdřív přišel jako prvoplánový vtip, ale ono to prostě zní fakt dobře.“

Info

Tomáš Háček
Bandcamp interpreta

foto © archiv interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Poetická elektronika dua Ensoi

redakce 24.06.2021

Nahrávka vyniká propojením akustických hudebních nástrojů a elektroniky s nápaditou živou rytmikou a citlivými vokály.

Pathologist v reedicích

redakce 24.06.2021

Grindový přízrak z let devadesátých má nyní možnost ukojit po léta znějící prosby extrémních metalových labužníků.

Ima Teva vydává atmosferickou osobní zpověď

redakce 17.06.2021

Posluchače albem provází kromě atmosferické elektroniky také minimalistické, o to však působivější české texty a komorní vokál.

Be4eight v 7:40 vydal první album s názvem 7:40

redakce 15.06.2021

Be4eight se věnuje tvorbě beatů a elektronických hudebních ploch v kombinaci s akustickými nástroji, bicími a kytarou, na které zásadně hraje sám.

Zuby nehty jsou v San Francisku

redakce 15.06.2021

Zuby nehty jsou nezaměnitelné nejen v textech, ale i v rockových beatech, které hnětou folkové melodie s punkovým feelingem do originálního tvaru.

Nové LP Rest in Haste

redakce 14.06.2021

Novou desku Rest in Haste nahráli v užší čtyřčlenné sestavě. V jasnějších aranžmá tak vyniknou řezavé kytarové vyhrávky, hutná basa a rafinované rytmy.

Prago Union s novým singlem Pokračujem v jízdě

redakce 06.06.2021

Pražská kapela Prago Union vydává novou desku s názvem Made in Strašnice.

February vydávají druhé album Hyphen War

redakce 04.06.2021

Ostravsko-pražská skupina February dnes vydává druhé album Hyphen War.

Verbální akrobat Eremen a beatmaker Petijee vydávají druhou desku

redakce 03.06.2021

Verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov je slovenským prienikom českého Kata a britského Mika Skinnera.

Třetí autorské album Nikol Bókové

redakce 03.06.2021

Hudba zde vykresluje obrazy, emoce a střípky vzpomínek, přináší silné melodie a napětí ve střídání tempa, typické pro autorčinu tvorbu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace