Zprávy / Nové desky

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.07.2021

Plzeňská pětičlenná formace Marcel Gidote’s Holy Crab vydává svou první dlouhohrající desku s názvem Humidity Breaking Limits, kterou navazuje na loňské EP Bay of Roots vydanou pod labelem Polí5.

Balanc mezi jazz rockem a moderní psychedelií zasahující až do temných hloubek stoner rocku ale i do funky zpěvných poloh. Taková hudební hravost a pestrost mezi přechody žánrů jsou to, čím dělají hudbu Marcel Gidote’s Holy Crab na tuzemské scéně nezaměnitelnou. Na novém krabím albu opouštějí klidnější sféry a sahají po značně tvrdší psychedelii než doposud. Jazzrockový nádech zůstává, ovšem album je zpěvnější a najdeme zde daleko víc vokálů, kde zpívají či recitují hned tři členové.

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru. Za zvukem chalupářského studia stojí Jonáš Špaček a jeho asistentka Lenka Fránová, za masteringem pak Přemysl Haas. O vizuální identitu desky se zasloužila grafička Markéta Skalková a na podzim bude deska dostupná na vinylu. Roční pauza od diváků kapelu kreativně nakopla a přivedla na pár zásadnějších změn. Jednou z nich je i odchod od Polí5 a přechod pod manažerku a produkční Šárku Hlaváčkovou (Na Scénu).

Info

Marcel Gidote’s Holy Crab – Humidity Breaking Limits (Na Scénu, 2021)
Bandcamp kapely

foto © Klára Mojová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace