Akce

Marie Kieslowski ohlašuje novou desku

Marie Kieslowski
02. 12. 2022 19:30
Café V lese, Praha

Marie Kieslowski vydává v pořadí druhý singl Sami z debutové desky Je všechno dobrý, která vyjde 2. prosince na všech streamovacích platformách. „Píseň Sami je pro mě zásadní v tom, že vznikla mezi prvními a složila jsem ji poměrně hladce a najednou. Dodalo mi to odvahu, že mám v psaní desky pokračovat. Baví mě, jak k písni přistoupil producent Aid Kid. Třeba závěr písně, s vokály a smyčci, které vytvořili zvukovou stěnu nebo rozpohybování střední části, mám fakt ráda a pracují s ní i naživo v podobě samplu.“


Možná i díky osobnímu rázu písně ji zpěvačka krom studiové verze vydává i v live podobě, skrze první ze tří živých záznamů z Venuše ve Švehlovce. Marie: „Venuše je jeden z prvních prostor, kde jsem měla sólový koncert a celá její atmosféra je mi blízká. Určitý kontrast mezi intimitou a současně okázalostí jsem se snažila přenést i do videí. Natočili jsme zde tři písně a postupně je budu pouštět ven.“ Marie na nich spolupracovala s kameramanem Janem Basetem Střítežským, který patří mezi nejvýraznější kameramany své generace, ale co hlavně, sám je muzikant a písničkář. O celkovou koncepci se pak postaral Bohdan Bláhovec. Bláhovec: „Vše vzniklo díky spoustě lidí a subjektů, co se rozhodli bezděčně pomoct - Venuše ve Švehlovce a Zbyšek Říha, Biofilms a Martin Klimpar, MagicLab a Michal Křeček, Napa Records a Martin Blauber, Panavision, Light Service… Díky jim za to.“

Deska vychází samonákladem ve spolupráci s digitální distribuční platformou Musicraft a 2. prosince můžete její vydání společně oslavit Mariiným koncertem v Café V lese na Musicraft Stage: Marie Kieslowski – release party.

více o minulém singlu zde

Info

Marie Kieslowski
Fb interpretky

Živě:
Marie Kieslowski
2. 12. 2022 19:30
Café V lese, Praha
Fb událost

foto © Tereza Kunderová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Slowlick debutují

redakce 06.12.2022

Melancholické a psychedelické harmónie chvíľami prechádzajú do tanečných basov a miestami dokonca do akejsi slowlickovskej verzie súčasného bluegrassu.

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Urn vydáva tretí sólový album

redakce 24.11.2022

Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.

Heiden na vinylu

redakce 21.11.2022

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi.

Album Ľuba Burgra plný nečakaných spoluprác

redakce 21.11.2022

Citlivý a hravý, no zároveň drzý, mrazivý a priamy. Razantnou rytmikou sa necháte vtiahnuť a pokyvkávať, a nenechá vás ľahostajným.

Sklizeň Polí5

redakce 20.11.2022

Jistěže by bylo ideální sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Arleta vydává třetí EP. Sex

redakce 18.11.2022

Čtyři skladby vznikly v úzkém kruhu její nejvěrnější crew a navazují na výrazný rukopis syrové a tvrdé poetiky, nekompromisního postoje a temných pohlcujících beatů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace