Akce

Marie Kieslowski ohlašuje novou desku

Marie Kieslowski
02. 12. 2022 19:30
Café V lese, Praha

Marie Kieslowski vydává v pořadí druhý singl Sami z debutové desky Je všechno dobrý, která vyjde 2. prosince na všech streamovacích platformách. „Píseň Sami je pro mě zásadní v tom, že vznikla mezi prvními a složila jsem ji poměrně hladce a najednou. Dodalo mi to odvahu, že mám v psaní desky pokračovat. Baví mě, jak k písni přistoupil producent Aid Kid. Třeba závěr písně, s vokály a smyčci, které vytvořili zvukovou stěnu nebo rozpohybování střední části, mám fakt ráda a pracují s ní i naživo v podobě samplu.“


Možná i díky osobnímu rázu písně ji zpěvačka krom studiové verze vydává i v live podobě, skrze první ze tří živých záznamů z Venuše ve Švehlovce. Marie: „Venuše je jeden z prvních prostor, kde jsem měla sólový koncert a celá její atmosféra je mi blízká. Určitý kontrast mezi intimitou a současně okázalostí jsem se snažila přenést i do videí. Natočili jsme zde tři písně a postupně je budu pouštět ven.“ Marie na nich spolupracovala s kameramanem Janem Basetem Střítežským, který patří mezi nejvýraznější kameramany své generace, ale co hlavně, sám je muzikant a písničkář. O celkovou koncepci se pak postaral Bohdan Bláhovec. Bláhovec: „Vše vzniklo díky spoustě lidí a subjektů, co se rozhodli bezděčně pomoct - Venuše ve Švehlovce a Zbyšek Říha, Biofilms a Martin Klimpar, MagicLab a Michal Křeček, Napa Records a Martin Blauber, Panavision, Light Service… Díky jim za to.“

Deska vychází samonákladem ve spolupráci s digitální distribuční platformou Musicraft a 2. prosince můžete její vydání společně oslavit Mariiným koncertem v Café V lese na Musicraft Stage: Marie Kieslowski – release party.

více o minulém singlu zde

Info

Marie Kieslowski
Fb interpretky

Živě:
Marie Kieslowski
2. 12. 2022 19:30
Café V lese, Praha
Fb událost

foto © Tereza Kunderová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce 09.01.2023

Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.

Jihočeští ŁŪT a NĀV vydali splitko

redakce 08.01.2023

Celý split byl nahrán a smíchán tradičně v Low Resolution studiu a vyjde i na kazetách pod značkou NAAB.

Smrad v síni tradic větrá Ctib

redakce 04.01.2023

Deska obsahuje čtrnáct podvratných disco-ego-punkových vypalovaček plných divných a znervózňujících zvuků.

Debut chalapeño vyjde v lednu na vinylu

redakce 02.01.2023

Album Endless Iridescence zve posluchače do vod vlnících se lo-fi samplů a analogových perkusí.

Nová deska brněnských Levantadores

redakce 01.01.2023

Kdo je Don Vajumi a co je aquaboogie v názvu alba? To se snad dozvíme v jejich budoucí tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace