Akce

Masked Wolf i Pusha T v Praze

Pusha T (us)
05. 06. 2023 20:00
SaSaZu, Praha

V pražském klubu SaSaZu vystoupí Masked Wolf 15. května 2023. Česká premiéra Pushy T proběhne 5. června také tam.

Skládat hudbu začal Masked Wolf už ve třinácti, první singly vydal v roce 2018. Průlomové album Astronomical spatřilo světlo světa v roce 2021 a díky jeho úspěchu se stal tenhle australský hudebník žádaným spolupracovníkem nejen rapových hvězd. Na své skladby si jej pozvali Bebe Rexha, Tom Walker nebo Bring Me the Horizon.

Astronaut in the Ocean má dnes jenom na Spotify přes miliardu přehrání. Na jejím remixu se podíleli i G-Eazy a DDG. Na nahrávce Astronomical, kterou zmíněný hit uzavírá, se objevují taky rapper Kevin Gates nebo indiepopová skupina X Ambassadors. Masked Wolf se na desce věnuje duševnímu zdraví i způsobům, kterými čelí společenským tlakům. Velmi osobní texty vždy doprovází povzbuzující beaty.


Pusha T poprvé začínal jako polovina hiphopového dua Clipse, do vyšších pater rapové slávy ale vystřelil až jako sólová star. Gangsterský rap, tři nominace na Grammy a neuvěřitelné historky z prostředí dealerů drog. Bývalý prezident labelu GOOD Music přijede v rámci turné ke své čtvrté desce It’s Almost Dry, kterou napůl produkovali Ye a Pharrell Williams.

Pusha T ve svých tracích vypráví temné pouliční příběhy, stejně tak v otevřených textech otevírá dealerskou minulost a nebojí se ani vlastní sebereflexe. V konfrontačním stylu rapu jde často proti ostatním rapperům, příkladem je jeden z nejvýraznějších diss tracků posledních let The Story of Adidon (2018) věnovaný Drakeovi.

Info

Masked Wolf (au)
19. 5. 2023 20:00
SaSaZu, Praha
Fb událost

Pusha T (us) - ZRUŠENO
5. 6. 2023 20:00
SaSaZu, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace